• Новак
  • -5 %
Минијатурни стоматолошки ортодонтски место заварување машина ХЛ-WDII професионален стоматолошки место заварување машина 220V 1PC

Минијатурни стоматолошки ортодонтски место заварување машина ХЛ-WDII професионален стоматолошки место заварување

DEN 15276.00
DEN 16080.00

Достапност
Достапно за нарачка


Минијатурни стоматолошки ортодонтски место заварување машина ХЛ-WDII професионални
стоматолошки место заварување машина 220 V 1 PC
Сликата покажува :
1. Сила (+) копче 2. Статус на екранот 3. Моќ дисплеј 4. Горниот electrode рака
5. Долниот electrode арм 6. Лак жица калење уред 7. Место заварување плоча
8. Калење чак 9. Нога switch10. Start копчето 11. Режимот за префрлање на копчето
12. Моќ (-) копчето 13. Статус block14. Electrode 15. Горниот electrode носителот
16. Долниот electrode 17. Нога switch socket18. Штекер 19. Кабелот за напојување
20. Nameplate 21. Прекинувач 22. Резервни fuse кутија
Опис :
Напојување : 220 V ± 10%, 50 Hz ± 1 Hz
Моќност : Моментален тековната 20 A
Трансформатор излезна моќност : 2000 W, излезниот напон : 5 V
Misoperation аларм : Згрешат е прикажана кога работниот статус не одговара на поставување на владата.
Security Type : Класа I Класа Б
Трансформатор overtemperature заштита : 85 ° C
Заварување работното парче големина : Φ0.2mm ~ Φ1.8мм нерѓосувачки челик жица и така натаму
Осигурач : Φ5 × 20mm, 20 A
Работното парче на еколошките услови : температура 5 ℃ ~ 40 ℃, релативната влажност ≤ 80%
Складирање на еколошките услови : температура -10 ℃ ~ 55 ℃, релативната влажност ≤ 80%
Енергија регулатива : на самото место заварување 1 ~ 30 датотеки
Лемење 1 ~ 9 тезги
Калење 1 до 9 тезги
Карактеристики :
1. Употреба на микропроцесори систем за контрола, сигурен квалитет и висока прецизност контрола.
2. Користејќи го LCD екранот за да се прикажат на работниот статус и моќ параметри, преку
филм копчето за да се прилагоди на параметрите, лесен и едноставен.
3. Добра безбедност перформанси, со заштита од прегревање и неправилно функционирање на
се прикаже и алармот и други функции.
4. Со заварување параметар меморија функцијата, подигне автоматски поставен во последните
исклучување параметар вредност на државата, така што во исти услови на параметри од
прилагодување.
5. Заварување електроди се достапни во различни комбинации, може слободно да се прилагоди на
се прилагодат на различни weldments.
6. Со самото место заварување, лемење, термичка обработка функција.
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Спецификацијата

Бренд Име:
LZHZXY
Номинална Должност Циклус:
Други
Max. Заварување Дебелина:
Заварување работното парче големина
Употреба:
Минијатурни стоматолошки ортодонтски место заварување машина
Број На Модел На:
ХЛ-WDII
Номинална Капацитет:
Други
Тежина:
Gross weight
Број На Производ:
FL1890
Напојување:
220 V +/- 10%, 50 hz +/- 1Hz
моќност:
моментален тековната 20A
Трансформатор излезна моќност:
2000W, излезниот напон
Од Безбедносен Тип:
Класа I Класа Б
Заварување работното парче големина:
0.2 мм ~ 1.8 mm нерѓосувачки челик жица и така натаму
Осигурач:
5* 20mm, 20A
Енергија регулатива:
место заварување 1 ~ 30 датотеки Лемење 1 ~ 9 тезги Калење 1 до 9 тезги

Со стоката дадена додека купуваат