• Новак
1 парче со Висок квалитет! KADA 853B preheater загреете станица

1 парче со Висок квалитет! KADA 853B preheater загреете станица

DEN 1919.04

Достапност
Достапно за нарачка


Слободен страна на курирската служба DHL со Висок квалитет! 110/220 V вакуум автоматско lcd сепаратор со вграден-во вакуум пумпа,за LCD Реновирање Машина
1 парче со Висок квалитет! KADA 853 B preheater загреете станица
Напомена : ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Слика покаже :
Карактеристики :
1. Брза греење, за само неколку секунди може да се постигне поставите температурата;
Континуирана работа, е супериорен во однос на слични производи;
3 вградени уреди со покажувач на температурата уред, температура стабилност;
4, со 850 D, 852d + топол воздух се повлече и 942,936 анти-статички лемење
станица, најголемите чип класа (BGA)
И други има desoldering брзо како.
5. Погоден за фабрики и претпријатија коло одржување, телефон
одбор за контрола и компјутер матична плоча поправка
Answer : ___________________________ Note : Затоа, кога PCB pin лемење точки на соодветните елементи се во близина на топење
точка, тогаш ве молиме не веднаш да се отстрани PCB одбор,
Треба прво да греење исклучување, ладење, во очекување PCB одбор температура надолу до собна температура.
Опис :
1) Производ број : FC419
2) Влезен напон : 220 VAC ±10% 50 Hz-60 Hz
3) Големина : 470*320*240mm
4) Температура опсег : 100~380
5) име на Производ : KADA 853 B preheater загреете станица
6) is_customized : да
7) со англиски упатство : да
8) Тежина : 1 Kg

Спецификацијата

Бренд Име:
ZJMZYM
Број На Модел На:
KADA853B
Димензии:
140X60X170mm
Тежина:
1KG
Употреба:
pcb rework
Број На Производ:
FC419
Влезен напон:
220VAC ±10% 50Hz-60Hz
Тежина:
1Kg
Големина:
470*320*240mm
Топлинска моќ:
540W
Температурата Опсег:
100℃~380℃
Име на производ:
KADA 853B preheater загреете станица
is_customized:
Yes
со англиски Упатство:
Yes

Со стоката дадена додека купуваат