• Новак
  • -9 %
Howmay чиста свила ткаенини chiffon 5m/m 140cm 55 темно сиво зелено 72# боја за шамија фустан шамија декорација

Howmay чиста свила ткаенини chiffon 5m/m 140cm 55 темно сиво зелено 72 боја за шамија фустан шамија декорација

DEN 4180.00
DEN 4593.12

Достапност
Достапно за нарачка


Материјал : 100% свила mulberry
Тежина : 5.5 m/m (24gsm) , мала тежина tulle
Ширина : 135cm - 140cm
Боја : темно сива боја зелена 72#, како што е на сликата
Пакет : 10yards по пакет
Ако ви треба било други количина, ве молиме испратете ни порака.
Ако оваа боја не се совпаѓаат со вашето барање, ве молиме погледнете ги нашите боја шема за повеќе избор
Овој објект е transparant tulle, одговараат за Шамија, hijab, облека, секси sleepwear, здолниште и слично, завеса tulle, или рачно изработени декорација, итн., било каде можете да го користите ќе биде во ред.
ако ви треба било свила со било модели,ве Молиме да ми кажете.Јас сум свила бизнисмен во кина.Мислам дека може да се најде дека за тебе во мојот магацин,и ние имаме големо количество на свила.
Следните објект е од нашите клиенти употреба, само за вашиот референца, а не продажба точка.
За свила шамија
За Свила chiffon фустан и sleepwear

За завеса tulle или декорација :
Како да се грижи свила ткаенини и готови производи :
Миење : миење на рацете е совети, свила е природен протеин влакна, па не користете груби детергенти кои содржат bleaches или brighteners - користете само PH неутрални детергенти. Впива свила за било повеќе од неколку минути треба да се избегнува.
Сушење : не присилува или пресврт, се тркалаат во крпа за да се извлече вода. Избегнувајте сушење свила во директна сончева светлина. Или висат на свила шамија да се исуши, ќе се одржи својата форма или стави на свила шамија помеѓу две бели крпи и нека се исуши хоризонтално со себе. Влажни свила може да жолта во директна сончева светлина или на радијатор. Ние не препорачуваме сушење свила во облека, фен, бидејќи тоа може да ја оштети шамија.
Пеглање : секогаш железо со шамија кога влажни/влажни користење на среден прилагодувања или кул iron прилагодување ("Свила" поставување на железо или 2 поени - 100ºC да 150ºC). Премногу топлина може да ја намалат или горат свила ткаенини, не пегла за долг период на време. Ако шамија е сува, vaporize со вода пред пеглање. Не влажни локално ниво, како ова може да предизвика прстени. Повеќето брчки во свила може да се отстрани со виси на шамија во бањата при капење. Нека влага не пеглање за вас!
Чување : да се чува на шамија валани, наместо на укината, така влакна, не страдаат за долг период на време. Ако шамија треба да се чуваат долг период на време, избегнувајте директна светлина и инсекти, избегнување, како и, пластични кеси, па влакна може да здив.
Ако оваа боја не се совпаѓаат со вашето барање, ве молиме погледнете ги нашите боја шема за повеќе избор

Спецификацијата

Материјал:
100% Свила
Бренд Име:
Howmay Свила Мелница
Функција:
Дише
Техника:
Ткаени
Тип:
Chiffon Ткаенина
Ширина:
140cm
Стил:
Обична
Шема:
Обоена
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Nonwoven Техника:
Никој
Плетени Тип:
Никој

Со стоката дадена додека купуваат