• Новак
Фабрика Продавница Трговија На Големо Emf Заштита/Emf Заштитен Материјал Со Nickle Бакар Обложени Користи За Drapes/Покривање На Ѕид

Фабрика Продавница Трговија На Големо Emf Заштита/Emf Заштитен Материјал Со Nickle Бакар Обложени Користи За

DEN 3792.00

Достапност
Достапно за нарачка

Фабрика Продавница Трговија На Големо Emf Заштита/Emf Заштитен Материјал Со Nickle Бакар Обложени Користи За Drapes/Покривање На Ѕид
Производ функција :
Функција
RFID блокирање,EMF/EMI/RF оклопна,проводници
Користат за
паричникот ling / торба ling / оклопна шатор / заштитен ѕид /заштитен простор
Тип
обична
Боја
сребро сива
Грам тежина
80-90g/метар
Производот Без
EMF67#P
Состав
23% бакар+20% nickle+57% полиестер
Дебелина
0.08-0.09 mm
Отпорот
0.03-0.05 OHM
Примена :
1. Обичен тип на заштита од зрачење може да се користи во висока фреквенција електромагнетна оклопна проводници платно :
Како што се : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникации, медицинска опрема и на други индустрии на висока фреквенција електромагнетна радијација заштита
2. Може да се користи за висок електромагнетни оклопна
3. Погоден за обработка на I/O интерфејс подлога, сите видови на геометријата на оклопна заптивка .
4. Може да произведе оклопна облека, анти-статички облека, завеса , електромагнетни бранови заштита на артикли
Производот Picture Show :

Спецификацијата

Бренд Име:
БЛОК EMF
Техника:
Ткаени
Стил:
Обична
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Unbleached
Велур Ткаенина Тип:
.
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Ширина:
108cm
Тип:
Никел Бакар обложени
Плетени Тип:
Ткаени
Nonwoven Техника:
Никел Бакар обложени
Материјал:
Никел Бакар обложени
Производот Не.:
EMF67#P
Тип:
Обична
боја:
сребро сива
Тежина:
80-90g/m
Ширина:
108cm
Состав:
23% бакар+20% nickle+57% полиестер

Со стоката дадена додека купуваат