• Новак
5 Парчиња 3 Терминали 1.5 НА 5V L7805CV Postive Регулатори на Напон

5 Парчиња 3 Терминали 1.5 НА 5V L7805CV Postive Регулатори на Напон

DEN 44.16

Достапност
Достапно за нарачка


5257
5256 Име на Производ : Позитивен Напон Регулаторот; M odel : L7805 CV; VRRM : 5 V IR(AV) : 1.5 A; Pin Должина : 13mm / 0.511" Pin Проред Теренот : 2mm / 0.078"; Големината на Телото : 29 x 10 x 5mm / 1.14" x 0.4" x 0.2"(L * W* T) Дупка со Дијаметар : 3.8 mm / 0.15";Боја : Црна, Сребрена на Ѕвонење Три-терминал позитивни регулаторот се достапни во 220 пакет и со неколку фиксни излезни напони, што ги прави корисни во широк спектар на апликации.
Обезбеди локалната on-картичка регулатива, елиминирање на дистрибуција проблеми поврзани со единствена точка регулатива.
Излезна Струја до 1.5 А.
Термо Заштита Од Преоптоварување.
Краток Спој Заштита.
Излез транзиција SOA заштита.
Пакет Содржина : 5 x Позитивен Напон Регулатори
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Спецификацијата

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
SZ-NFLC-I017516

Со стоката дадена додека купуваат