• Новак
  • -26 %
Висок Квалитет Зголеми Конвертор Чекор-up Модул за Напојување 600W DC-DC 10V-60V да 12V-80V NG4S

Висок Квалитет Зголеми Конвертор Чекор-up Модул за Напојување 600W DC-DC 10V-60V да 12V-80V NG4S

DEN 530.00
DEN 716.16

Достапност
Достапно за нарачка


Висок Квалитет Зголеми Конвертор Чекор-up Модул за Напојување 600 W DC-DC 10 V-60 V да 12 V-80 V NG4 S Карактеристики : 100% Сосема Нов & Висок Квалитет на НОВИ DC-DC 600 W 10-60 V до 12-80 V Зголеми Конвертор Чекор-up Модул Автомобил Напојување Спецификации : Влезен напон : 10 V -60 V Текст на струјата : Максимум текст струја на 15 A Излезен напон : 12 V -80 V континуирано прилагодливи Излез тековната : максимална излезна струја од 10 A ( прилагодливи ) Излезна моќност : ефективна моќност P = влезен напон V * 10 A Конверзија ефикасност : до 95% ( влезен напон, струја; излезниот напон и струја влијание на конверзија ефикасност ) Краток спој заштита : Осигурач Нето Тежина : 272g Големина : 82*61*60mm Боја : Црно-Зелен Пакет се Вклучени : 1 x Зголеми Конвертор Чекор-up Модул

Спецификацијата

is_customized:
Yes
Тип:
DC/DC Конвертори
Бренд Име:
ACEHE
Големина:
82*61*60mm
Влезен Напон:
10V -60V
Излезна Струја:
максимална излезна струја од 10A ( прилагодливи )
Излезниот Напон:
12V -80V континуирано прилагодливи
Тежина:
272g
Број На Модел На:
!!ZC22400

Со стоката дадена додека купуваат