• Новак
  • -39 %
Двојна глава Висока Прозрачна 2*7 led Соларна ПИР сензор светилка Водоотпорен IP65 Изгради-во батеријата Лесно се Инсталира на Вниманието Ноќ светлина

Двојна глава Висока Прозрачна 2*7 led Соларна ПИР сензор светилка Водоотпорен IP65 Изгради-во батеријата Лесно

DEN 911.00
DEN 1492.80

Достапност
Достапно за нарачка

Точка Име : Соларен ПИР сензор место светло Соларен панел : Amorphic 5 V/0.8 W (10.9*8.3 CM) Складирање на Батеријата : 3.7 V/400m Ah /Li Fe PO4 батеријата Извор на Светлина : 7pcs* бела LED/ секоја светилка (имајте 15 сек. со околу 40 LUM осветленост за секое време на активирање) Лумен : 80 LM Работно Време : 6-8 Hours Време на Полнење : 6-8 Hours ИП Одделение : IP65 Главен Материјал : ABS Тело Боја : црна Димензии : 19.5*20*7.5 СМ ( Кол.6 CM /секоја точка светилка) Прекинувач : вклучување/Исклучување На Осветлувањето на Владата : OFF / ДИМ / Светла Карактеристики : - 14 Led сензор за движење сончевата светлина за надворешна употреба безбедност - Нема загадување, заштеда на енергија и заштита на животната средина - Изгради-во 400m Ah Li-ion батерија за поддршка на долго работно време по доволно наполнета - Супер светла бела светлина, ниска потрошувачка на енергија - Кога некој близок во 6m во текот на ноќта, светлината автоматски ќе НА висока осветленост на чекање, кога луѓе лево за неколку senconds, тоа ќе биде слабо светло - Лесен за инсталирање, висока светла, водоотпорен и издржливи - Погоден за Ограда, Патио, Дек, Двор, паркинг (Надворешен Градина, Дома, Патеката, Скалите каде може да се добие директно на сончева светлина
1, Доколку стоката не се примени во Нашиот на-времето на испорака, ние ќе рефундирање на дека.
2, Ако не сте го добиле вашиот стоката или, доколку постои било каков проблем кога ќе ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас прво, ве молиме да не се отвори спорот директно, ако не може да се реши problemfor вас, тогаш можете да отворите спор. Ние ќе бидат високо appriciated.
3, I, t е купувачот е должност да го исчистите cutoms и плати увозните давачки, даноци и давачки, ве молиме да обрнете внимание на следење на информации тесно и јасно царинската штом ќе може да се избегне било доцнење на пратката.
4, Кога ќе го поставите цел, ве молиме бидете сигурни дека вашето име, адреса, телефонски број се точни.
1, Доколку производите што имаат некој проблем, ве молиме испратете слика или видео на youtube или на Aliexpress да се покаже проблемот. Продавачот ќе им понуди делумна или целосна наплата според доказ обезбедени од страна на купувачот.
2, Ако производите не се користи и сакате да се вратите на неа, ве молиме да го испрати назад во 7 дена или ние ќе претпостави дека на производи се користи.
A : цените се покажа дека во нашата продавница се најдобри цената што би можел да понуди. Тоа е најевтиниот цена ќе може да се добие. Сепак, ако вашата цел количина е повеќе од 10pcs(вкупна количина за една цел), може да контактирате со нас пред исплата, што веројатно може да заштедите на превозот цена за вас.
За многу големи нарачки, се разбира, ние ќе понуди некои попуст.
Ве молиме следете ги подолу процес за да се добие попуст.
1. Направи ред прво, не се плати веднаш.
2. Ни остави порака да ни каже и квантитетот на превозот метод сакате.
3. Ние ќе го промени износот за вас како е можно поскоро.
4. Испраќање на плаќање.
П : Што можам да направам ако не сум ја прими пратката за долго време?
О : Ако следење на информации покажува лево Кина копното или Хонг Конг, но нема информации за вашата локална скопска веб-сајт, на парцела сега е на патот на вашата земја, или пристигна во својата земја, но не и ажурирани информации, дојавени од вашиот локален поштата сепак, ве молиме да бидете трпеливи да се чека.
Ако заштитата време е за помалку од 10 дена, но сеуште не сум добила на пратката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се прошири и на заштита на време за тебе и да се обиде да се најде причината за одложувањето и обидете се да се реши и да ти кажам најновите информации добивме.

Спецификацијата

Извор На Енергија:
Сончевиот
сертификација:
УЛ,CE,PSE,RoHS,CCC
Стил:
Современа
База Тип:
Никој
Заштита Ниво:
IP65
Гаранција:
2 години
Карактеристики:
Заштеда на енергија Светилка двор
Напон:
6V
Употреба:
За итни случаи
Број На Модел На:
Двојно Соларна Светилка
Тело Материјал:
ABS
Бренд Име:
VBS
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Соларни Ќелии Тип:
Литиум Батерија
Лумен:
80lm
работно време:
6-8Hours
Време На Полнење:
6-8Hours
IP одделение:
IP65
Префрлете:
за вклучување/исклучување
Осветлување на чекање :
ИСКЛУЧУВАЊЕ / ДИМ / Светла
складирање на батеријата:
3.7 V/400mAh /Li Fe PO4 батеријата
Соларен Панел:
Amorphic 5V/0.8 W (10.9*8.3 СМ)

Со стоката дадена додека купуваат