• Новак
  • -15 %
H зрак Поврзување Прачки за Austin Mini Cooper 1275cc плус Фалсификувани 4340 един род 4340 EN24 H-Schaft Pleuel Biella bielle Лебди

H зрак Поврзување Прачки за Austin Mini Cooper 1275cc плус Фалсификувани 4340 един род 4340 EN24 H-Schaft Pleuel

DEN 14362.00
DEN 16896.00

Достапност
Достапно за нарачка

За Austin Mini Montego Маестро 1275cc Плус ARP 2000 4340 Гради Поврзување Прачки Спецификација Количина : 4 Парчиња сет Завртки : Вклучувајќи Вистински 5/16" ARP 2000 завртки (Забелешка : Дополнителни трошоци за надградба на ARP L19 завртки) Материјал : Фалсификувани 4340 авиони хром moly квалитетен челик за трки Тежина Толеранција : Балансирана до +/- 1 грам во поставите Апликацијата за Austin mini 1275cc плус серија Димензии Центар до центар должина : 146.05 mm Голема крајот дијаметар : 48.3 mm Мали крајот дијаметар : XX Голема крајот ширина : XX Мали крајот ширина : XX * Кован SAE 4340 Хром Moly Челик за највисок сила и издржливост, наменети за Трки * Дизајниран и обработени од страна на CNC машина. * Сите големи и мали завршува се заврши со SUNNEN усовршувајќи машина * Прецизност усогласување ракави позитивно се лоцира род капа, одржување голема крајот понесе големина и елиминирање на ззп прошетка * 100% X*rayed, sonic тестирани и magnafluxed * Мулти*фаза топлина третираат * Шут peened да го намалите стресот * Дојде со bronzed черупка погоден за лебдечки клипот pin

Спецификацијата

Бренд Име:
maxpeedingrods
Број На Модел На:
За Austin Mini Cooper 1275 плус
Материјал:
Ж-Зрак
Голема крајот дијаметар:
48.3 mm
топ големина:
Вистински 5/16 ARP 2000 завртки
Центар до центар должина:
146.05 mm
Состојба:
Бренд Нови
Fitment:
За Austin Mini Cooper 1275 плус
Игла тип:
Bronzed черупка лебди pin
Обликот:
Ж-Зрак
Тип:
Ж-зрак Поврзување Прачка Прачки
Тежина Толеранција:
Балансирана до +/- 1 грам во собата

Со стоката дадена додека купуваат