• Новак
  • -5 %
3-фаза 86mm Stepper Моторни 863S NEMA34 Серија 863S22 Чекор Агол 1.2 Степени 5.0 2.0 М Н. Ново

3-фаза 86mm Stepper Моторни 863S NEMA34 Серија 863S22 Чекор Агол 1.2 Степени 5.0 2.0 М Н. Ново

DEN 3602.00
DEN 3792.00

Достапност
Достапно за нарачка


3-фаза 86mm Stepper Моторни 863 S NEMA34 Серија 863 S22 Чекор Агол 1.2 Степени 5.0 2.0 М Н. Ново
Типични Апликации
Погоден за апликации бараат висока доверливост, високи перформанси, ниска цена stepper системи, како што се CNC рутери, мали и средни мелење или гравирање машини, ласерски машини, опрема текстил, медицински помагала, собранието машини, пик-и-место уреди, итн.
Определување 3 фаза 1.2° повлекува агол NEMA 34 Држи toque од 2,2 N*m да 6.8 N*m (283 - 963 оз-во) Висока прецизност Непречено движење Ниска моторни греење Ниска движење на бучава
Агол На Точноста
+5%(full чекор, без оптоварување)
Температурата Се Зголеми
80°C Max
Температурата
-10°C +50°C
Отпорност На Изолација
100 MΩmin.500 VDC
Dielectric Сила
500 VAC за една минута
Вратило Радијална Игра
0.06 Max.(450g-оптоварување)
Вратило Axial Игра
0.08 max.(450g-оптоварување)
Електрични параметар
Модел
863 S22
863 S42
863 S68 H
Чекор Агол
1.2 степен
1.2
1.2
Одржување на вртежен момент
2.2 NM
4.2
6.8
Номинална струја
5 A
5
2.3
# на Води
6
6
6
Фаза Inductance
2.4 мз
4.2
25
Фаза отпор
0.96 Ohm
1.2
6
Роторот инерција
1300g.cm2
2500
3300
аретир вртежен момент
1kg.cm
2
3
Вратило дијаметар
12mm
12
14
Должина на вратило
32-милиметри
32
32
Моторни Должина
73mm
1051
127
Натпреварот Дискови
3 DM583
3 DM583
3 DM583
863 S68 H : Одлични високо-брзина перформанси
Fasttobuy обезбедува десетици модели на stepper дискови. Од 2 фаза до 3 фаза, аналогни на DSP дигитални, DC влез (18-80) да 110/120 AC или 220 / AC 220 текст, Fasttobuy може да се обезбеди право stepper дискови за да ги задоволи потребите на вашата stepper системи за контрола. Fasttobuy stepper производи се добро познати, бидејќи на нивните широк избор, одлични перформанси, лесен за употреба, висока сигурност и ниски трошоци.
АКО ви треба соодветна диск за да одговара на мотор. ве молиме контактирајте со нас за подобра решение и оптимална цена.
Димензија
Производ фотографии
Поврзани со топла продажба stepper колекции
Поврзани со планетарниот опрема редуктор за NEMA34 86mm stepper мотор :
Модел
Односот
Прецизност
Примена
Линк
86 PX-6
6 : 1
Висока Прецизност
за NEMA34 Stepper Мотор
86 PX-10
10 : 1
Висока Прецизност
за NEMA34 Stepper Мотор
86 PX-30
30 : 1
Висок Вртежен Момент
за NEMA34 Stepper Мотор
Почитувани costomers :
Ви благодариме за избере нашата продавница.
Ве молиме оставете ни ја вашата e-mail во порака кога ќе го поставите цел,
ние ќе испрати овој прирачник , параметри.
или некои итни ситуации, ние ќе ве контактираме одеднаш.
Ви благодариме!
1.Fasttobuy фокусирани на движење контрола на индустријата за 6 години,со неколку стручни
2.Со сопствена независна бренд TOAUTO,FASTTOBUY и сопствени Истражувања и Развој на способност.
3.Обезбеди ОЕМ & ODM услуги.
4.Со повеќе од 10 години искуство во странство бизнис и имате група на индустриски инженери.
Начин На Плаќање
Генерално,ние го прифаќаме следниов начин на плаќање : T/T, Paypal, Western Union, Кредитна Картичка, Alipay и ЈЕНИ банка ;
100% уплата, пред испорака, ве молиме бидете сигурни дека ќе го напушти целосно точни информации, вклучувајќи :
Fullname, Адреса, Пост код, Телефонски Број, е-пошта, стоките ќе бидат испратени на адресата која ја остави во ред,
Логистички прашања
Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 2~5 дена (работни дена,не празник сезони) по исплата потврди од страна на платформа.
Со цел да се осигура дека секој клиент добива право на производот,имаме квалитет на проверка пред испорака.
Работно време : EST 9 : 00 часот - 6 : 00pm
За било какви прашања, ве Молиме падна слободно да контакт.

Спецификацијата

сертификација:
ROHS,CCC,CE,ISO
Тип:
Хибрид
Број На Модел На:
863S22
Бренд Име:
ToAuto
Одржување На Вртежен Момент:
2.0 М Н.
Фаза:
2
Чекор Агол(степени):
1.2 Степени
Тековната / Фаза:
5.0 На
is_customized:
Yes

Со стоката дадена додека купуваат