• Новак
LX758 250MM 12V 24V Електрични putter мотор , линеарен мотор ,стигнале уред ,lifter отворен прозорец уред

LX758 250MM 12V 24V Електрични putter мотор , линеарен мотор ,стигнале уред ,lifter отворен прозорец уред

DEN 1871.52

Достапност
Достапно за нарачка


Известување
1.Моторот не може да работи континуирано!
Карактеристики на производот : улогата на притисни и повлечете
Производ карактеристики : структурниот дизајн,лесна тежина, едноставна инсталација и удобен операција
Производ апликација : Автомобили,укинување на платформа, масажи кревет, електрични кревет, стол, за медицински користени електрични опрема, микро уреди
Оваа серија на dc електрични им помогнам на стап мотор е широко се користат во електричен болнички кревет, операција кревет, влечење кревет, стол за масажа, стоматолошки стол, електрични колички, електрични, електрични троседот кабина и така натаму .Кога напонот е пониска,брзината, исто така, ја намалува,заедно со номинална удар. Ако корисникот се обезбеди снабдувањето со електрична енергија и контролор, ве молиме додадете преоптоварување детектор уред за да се осигура дека кога излез вратило доаѓа до ограничување на позиција или преоптоварен ,напојување може да се отсечени и во соодветна контрола . Се одреди напонот или одберете контролор : одберете специфичната напон на електрична putter, сега ние може да избере 12 V, 24 V, на клиентите им обезбедува на своите дизајн на систем за контрола или PLC коло за контрола на притисок род мотор.Ако превозот одложувања, ве молиме контактирајте со нас пред автоматско плаќање време ,и ние ќе се прошири на времето ,ве молиме да се задржи во допир. Изберете мозочен удар и инсталирате растојание : Прво, потврди далечина дека електрична putter во вашите уреди треба да им помогнам и да се повлече; Второ, бидете сигурни дека вашиот уред може да се одржи на разумна големина на електрична нерешено матични.Детали За Производот
S е краток за мозочен удар
S=250 MM
Ставање назад ( најкраткото), инсталација дупка растојание како што следува :
L = 100 + S (250) mm
Притисни род (најдолго), инсталација дупка растојание како што следува :
L = 100 + S(250) + S (250) mm
Напон : 12 V, 24 V
Брзина : 7mm/s(750 N) ,10мм/s(500 N) , 23mm/s(250 N) ,42mm/s(125 N), 80mm/s(60 N)
(при купувањето, ве молиме да го информирате на бараниот напон и брзина)
Технички Параметри
Амбиентална температура : -25 °C - + 65° C
Стандард на ниво на заштита : IP54
Ниско ниво на бучава дизајн,нивото на шум е помало од 42 db
Вграден-на граница вклучите
Ефикасност : 10%-20%.
Препораки
1.Што значи кога моторот постојано работи 2 min,треба да се одморат 18 мин или повеќе.
На пример,ако изберете DC24 V ,но влезен напон е DC 12 V,брзина е половина од влезниот напон од 24 V, така е оценет удар .
Топло Прашува :
1. Ако нема никој,можете да изберете комплетен сет на контролер од продавачот. Според калибрација на електрична нерешено матични моторни напон спецификација, ве молиме текст DC напон, dc напон на понудата може да се обезбеди максимална, под оптоварување тековната(максималната номинална струја). Потврди оптоварување и брзина : со оглед на употребата на електрични нерешено потекнуваат и од конкретната ситуација, споредба на спецификациите на електрична putter да се избере соодветна putter. Ќе е подобро да не се прилагоди на удар на граница вклучите во внатрешноста на моторот се заварени нагоре.Постојат два фиксни ограничување прекинувачи во двете страни на линеарни actuator, моторот ќе престане кога ќе пристигне на двете страни на двата краја. Нашите произведува се на вистински снимање, производите се со висок квалитет, ве молиме да бидат сигурни за купување на нашите производи. Ако цел 2 мотори, ние ќе ги собереш два слични брзина за вас , но ние не може да бидете сигурни мотори " брзо се исти. По добивањето на вашиот производи, ако сте задоволни со производот и услугата, исто така, ве молиме да ни даде на високи пофалби, пофалби на твое е моќта на shopkeeper е континуирани напори, ви благодариме!.

Спецификацијата

Бренд Име:
LYX
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Постојана Струја(A):
1A
Употреба:
Автомобил,Електричен Велосипед,Дома Апаратот
Излезна Моќност:
25w
Изградба:
Постојан Магнет
сертификација:
CCC,CE
Вртежен момент:
7mm/s(750N) ,10мм/s(500N) , 23mm/s(250N) ,42mm/s(125N) ,80mm/s(60N)
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
7mm/s,10мм/s,23mm/s,42mm/s,80mm/s
Commutation:
четка
Напон(V):
12V,24V
Број На Модел На:
LX758-H
Употреба:
DIY, медицински кревет, Windows Отворена
Заштита На Функција:
не е водоотпорен
Тип:
линеарни actuator мотор
мозочен удар:
250mm
Заштита на ниво:
IP54
Телото Metarial:
Алуминиум легура
Менувачот материјал:
Метал
Orign:
NanJing,Кина(Копно)

Со стоката дадена додека купуваат