• Новак
Водоотпорен 12V 50mm 2inch удар 500N 50KG оптоварување 20mm/s брзина тешки линеарна actuator бесплатен превозот

Водоотпорен 12V 50mm 2inch удар 500N 50KG оптоварување 20mm/s брзина тешки линеарна actuator бесплатен превозот

DEN 1801.44

Достапност
Достапно за нарачка


12 V DC 500 N=50 KG=110 LBS оптоварување 20mm/sec=0.8 инчен/sec брзина 50mm=2 инчен удар линеарна actuator бесплатен превозот
1 Модел 170415 DB
2 Текст 12 V DC(ако сакате 24 V,ве молиме кажете му на продавачот)
3 Оптоварување 500 N=50 KG=110 LBS
4 Брзина 20mm/sec=0.8 инчен/sec
5 Ограничен Со прекинувач
6 Должност циклус 25%
7 Куќа материјал Цинк Легура
8 Внатрешната цевка материјал Алуминиум Легура
9 Удар должина 50mm=2inch
10 Боја На Сребро.
11 Операција температура -26 ~ +65 степен
12 Завртка тип ACME
Прашања :
1 Зошто вашиот капацитет е посилен од другите?
Мојот одговор : јас го користам големи и високи effecient мотор,со Европа резервни делови.
Цртеж :
1. Повече должина=Lmin=105+Удар=105+50=155mm=6.2 инчен
Lmin значи должината кога линеарна actuator 100% целосно retracts, во меѓувреме,ќе допир опашката ограничен се префрлите и да престане автоматски,многу безбедно.
2. Мозочен удар значи движење должина на линеарни actuator.
3. Lmax=Lmin+Удар=155+50=205mm=8.2 инчен
Lmax значи должината кога линеарна actuator 100% целосно се протега, во меѓувреме,ќе ја допре главата ограничен се префрлите и да престане автоматски,многу безбедно .
1. Текст : 12 V или 24 V
2. Вчитај : 100 N или 100 KG или 220 LBS и така натаму
3. Брзина : 5mm/сек или 10мм/сек или 1inch/сек или 4inch/sec и така натаму
4. Удар : 50mm или 200mm или 4inch или 16inch и така натаму
5. Rectracted Должина=Lmin : 100% целосно повече должина
6. Кабел должина : 1m или 2m или 20inch или 40inch и така натаму
7. G : на Клиентите е посебен услов
Ви благодариме.
Гаранција
1. Ако не се добие производ, ние ќе целосна наплата вас.
2. Ако производот има квалитет проблем, ние ќе целосна наплата вас.
3. Ако производот е оштетен од експрес компанија, ние ќе целосна наплата вас.
Плаќање
1. Ние прифаќа paypal, Зачувам,Western union и банкарски трансфер.
Превозот
1. Цел ќе биде доставен во рок од 3~4 дена.
2. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса и телефон се точни.
3. Со цел да се спаси вашиот увоз доход, ние ќе ги прогласи ниска цена во фактурата.
Ви благодариме за посетата на мојот продавница. Било каква помош,ве молиме контактирајте со продавачот.
За видеото,ве молиме посетете ја
https : //www.youtube.com/ user/Go Motor World

Спецификацијата

сертификација:
ROHS,CE,УЛ
Commutation:
четка
Заштита На Функција:
Водоотпорен
Постојана Струја(A):
4A
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед
Ефикасност:
ИЕ 4
Напон(V):
12V DC
Изградба:
Постојан Магнет
Излезна Моќност:
48W
Број На Модел На:
LA10
Тип:
Тубуларна Мотор
Вртежен момент:
500N/50KG/110LBS
Употреба:
Прозорецот,печатач,индустрија
Име:
12V DC линеарна actuator
Оптоварување:
500N/50KG/110LBS
На текст:
12V DC
Ограничени се префрлите:
Има
Брзина:
20mm/sec
мозочен удар:
50mm
Работната должност:
25%
кориснички:
Yes
боја:
Сребро.
Модел:
170415DB

Со стоката дадена додека купуваат