• Новак
  • -26 %
Нови DC 6V-90V 15A DC Мотор за Контрола на Брзината, PWM Switch Контролер 1000W

Нови DC 6V-90V 15A DC Мотор за Контрола на Брзината, PWM Switch Контролер 1000W

DEN 201.00
DEN 271.20

Достапност
Достапно за нарачка


Нови DC 6 V-90 V 15 A DC Мотор за Контрола на Брзината, PWM Switch Контролер 1000 W
Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет. DC Мотор Брзина Контролер овозможува контрола на насока на DC мотор со користење на Пулс-Ширина-Modulated (PWM) DC напон со Должност Циклус целосно прилагодлив од 0%-100% . На брзината на моторот контролер може да обезбеди постојана струја на 8 A на вашиот DC мотор или други DC load. На коло, исто така, вклучува 20 A осигурач, со обратна врска на напојување и контрола на напон во текот-напон за заштита на функцијата. Спецификации : Влезен напон : DC 6 V-90 V Контрола на Енергија : 0.01-1000 W Max Струја : 15 A Quiescent Струја : 0.05 A (мирување) PWM должност циклус : 0-100% PWM Фреквенција : 16khz Димензија : 62*59*28mm Боја : Зелена Пакет вклучува : 1 * 6 - 90 V 15 A DC Мотор Брзина Контролер

Спецификацијата

Бренд Име:
ACEHE
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Постојана Струја(A):
15A
Употреба:
Домашен Уред
Излезна Моќност:
0.01-1000W
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Тип:
Опрема Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
сертификација:
CCC
Вртежен момент:
димензија
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
PWM фреквенција
Commutation:
четка
Напон(V):
6V-90V
Број На Модел На:
ZC440800

Со стоката дадена додека купуваат