• Новак
  • -10 %
Arashi 1 Пар 1098S 1100 2007 2008 Предни Сопирачки Дискови Сопирачки Rotors За DUCATI 1098 S 1100 2007 2008 Мотоцикл Лебди Дискови

Arashi 1 Пар 1098S 1100 2007 2008 Предни Сопирачки Дискови Сопирачки Rotors За DUCATI 1098 S 1100 2007 2008

DEN 8639.00
DEN 9599.04

Достапност
Достапно за нарачка


Добредојдовте На Arashi Официјалната Продавница
Карактеристики: -Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 нерѓосувачки челик,
со 6061-T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина. -Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии,
намалување на кочница исчезнат, минимизирање warping,како и обезбедување на роторот долговечност. -На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање.
Само летачкиот диск роторот презентирани од Страна на "Arashi".
Спецификација : Бренд:ARASHI Состојба:100% Сосема Нов Материјал:
Сопирање Област : 420 Нерѓосувачки Челик
Превозникот Материјал : 6061-T6 Алуминиум Стил:Бран Лебди:Лебди Бои : Сребрена&Црна,Сребро&Злато
Fitment: За DUCATI 1098 S 1100 2007 2008 Пакет се Вклучени: 2 x Arashi Предни Сопирачки Дискови Rotors(Лево и Право)
Љубезно Потсетник: Оставете порака за да ни кажете вашиот мотор модел и година за comfirmation.
Се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања;Arashi ќе се обиде најдобро да се реши проблемот за вас! Fitment:
За DUCATI
DESMOSEDICI RR
1000
08-09
ПРЕД - L / R
1098
1100
07 -08
ПРЕД - L / R
1098 S
1100
07 -08
ПРЕД - L / R
1098 S TRICOLORE
1100
07 -08
ПРЕД - L / R
1198
1198
09-11
ПРЕД - L / R
PANIGALE
1200
12-13
ПРЕД - L / R
PANIGALE S
1200
12-13
ПРЕД - L / R
PANIGALE S TRICOLORE
1200
12-13
ПРЕД - L / R
Кавгаџија streetfighter
1100
09 -11
ПРЕД - L / R

Спецификацијата

Специјални Функции:
Еден Пар Лебди Предни Сопирачки Дискови
Име На Модел:
DBS060W
Објектот Ширина:
000inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Должина:
000inch
Година:
2007 2008
Motobike Направи:
Ducati
Објектот Тежина:
3.5kg
Бренд Име:
ARASHI
Материјал Тип:
AISI 420 &AL 6061-T6
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Објектот Висина:
0.55cm
Објектот Дијаметар:
33cm
Компатибилен Модел:
1098 S 1100 2007 2008
боја:
Црното Злато
Лебдечки:
Лебдечки

Со стоката дадена додека купуваат