• Новак
  • -8 %
Мотоцикл 12V Регулаторот Rectifier За Харли Дејвидсон Електра Глајд Роуд Глајд Кралот Улица Три Планирам 2009-2014 Ултра Ограничен

Мотоцикл 12V Регулаторот Rectifier За Харли Дејвидсон Електра Глајд Роуд Глајд Кралот Улица Три Планирам 2009-2014

DEN 3453.00
DEN 3753.12

Достапност
Достапно за нарачка


Мотоцикл 12 V Регулаторот Rectifier За Харли Дејвидсон Електра Глајд Роуд Глајд Кинг Стрит Глајд Три Планирам 2009-2014 Ултра Ограничен
Мотоцикл регулаторот rectifier
Влезен Напон : DC 12 V
Боја : како на сликата
Димензија : 173mm*87mm*95mm
Лесно да се инсталира,само plug and play
Ја спречува над полнење на батеријата и подобрување на полнење способност
Со топлина мијалник перки за подобро ладење
74505-09 74505-09 A
За Харли-Дејвидсон Електра Глајд 2009-2014
За Харли-Дејвидсон Роуд Глајд 2009-2014
За Харли-Дејвидсон Роуд Кинг 2009-2014
За Харли-Дејвидсон Стрит Глајд 2009-2014
За Харли-Дејвидсон Три Планирам 2009-2014
За Харли-Дејвидсон Ултра Ограничен 2014

Спецификацијата

Бренд Име:
BJMOTO ТРКАЧКИ КОМПОНЕНТИ
Име На Модел:
RR-159
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Ширина:
0inch
Објектот Висина:
0inch
Објектот Тежина:
0.79kg
Објектот Дијаметар:
0inch
Материјал Тип:
Метал направи мотоцикл регулаторот rectifier
Специјални Функции:
мотоцикл напонски регулатор rectifier
Спецификација:
12V
Инструкции:
Не Се Вклучени
Материјал:
Висок квалитет на метал
Fitment:
За Харли Дејвидсон Електра Глајд Роуд Глајд Кралот 2009-2014
Fitment 1:
За Харли-Дејвидсон Ултра Ограничен 2014

Со стоката дадена додека купуваат