• Новак
  • -15 %
0.5 mm 24guage AWG Солидна 925 Sterling Silver Beading Жица за Накит DIY , 1 метар

0.5 mm 24guage AWG Солидна 925 Sterling Silver Beading Жица за Накит DIY , 1 метар

DEN 192.00
DEN 225.60

Достапност
Достапно за нарачка


Предмет : 925 фунта сребрена жица
0.5 mm Материјал : цврсти 925 sterling silver Чистотата на сребро : 92.5% Тежина : околу 2.1 g/метар (Тежина може да се разликуваат едни од други малку) Спецификација : 0.5 mm жица со дијаметар , 24gauge од страна на AWG (Американски жица колосек) Крај : обичен Сите точка жица со дијаметар Тежина Видите 0.4 0.4 mm mm 1.41 g/метар 0.5 mm 0.5 mm 2.15 g/метар 0.6 mm 0.6 mm 3.13 g/метар 0.7 mm 0.7 mm 3.90 g/метар 0.8 mm 0.8 mm 5.05 g/метар 1.0 1.0 mm mm 8.42 g/метар 1.2 mm 1.2 mm 11.83 g/метар 1.8 mm 1.8 mm 25.61 g/метар 2.0 mm 2.0 mm 32.44 g/метар
Сите фотографии се направени во природни дифузен дневната светлина, без било додаток на било кој вид. Боите не се разликуваат за различни монитори; ве молиме имајте го ова на ум, кога ја прегледувате производи во нашата продавница. Во меѓувреме, сите слики се зголемува за да се покаже детали, ве молиме погледнете во описот за спецификација на секој објект. Ви благодариме!
Ние гарантираме вистинитоста и чистотата на сите сребро наоди се продаваат во нашата продавница и авторитетен сертификат е достапна на вашите барања.
Добредојдовте да ја посетите нашата продавницата за повеќе сребрен накит наоди!
Авторитетен сертификат на предмети од скапоцени метали (Сребро. Ag)
Ние имаме сребро jewelries и наоди тестирани од страна на авторитетни трети лица центар за тестирање за да се гарантира сребро чистотата на нашата секој сребрени предмети стигнат до или над меѓународниот стандард на 92.5%.
Ние гарантираме сите наши сребро производи се направени од вистински солидна 925 фунта сребро , НЕ сребро обложено со текот на евтини метал!
Целосна наплата за било кој квалитет на проблемот предмети!
ПРЕВОЗОТ ИНФОРМАЦИИ
Олово време
Ние ќе брод од вашата нарачка во рок од 0-3 дневна од нашите големи залихи по исплата потврди. За привремено надвор од акциите предмети и голема количина на нарачки,ние може да се земе 7-15days да се репродуцира. Ние ќе ве контактираме со детали.
Ние може да се прошири на пратката од страна на неколку дена поради државни празници во Кина.
Превозот метод
Ние ќе го избере најмногу ефикасно превозот курир да брод вашата нарачка според вашиот избор на "БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ" или "Товарни Плаќа".
Ние обично ќе обезбеди бесплатен превозот преку пост воздух mail, но ние може да го користат брз експрес да брод вашата висока вредност или високо-тежина пакет.
Кога ќе цел пост бесплатен превозот и да ги изразат бесплатен превозот производи во исто време, на исто место, ние ќе брод на сите купувањето со изразат заедно.
Кога сте платиле за изразат испорака, ние нема да ги користите бавна пост превозот.
Се проценува доставување на време и да се следат веб-сајт
Важно известување
Ве молиме совети декларираната стока име и вредност за лесно сопствени грешки ако сакате;
Ве молиме, напишете ДДВ број ако е потребно;
Ве молиме контактирајте со нас ако не најде следење на информации се надмине 10days по испраќањето.

СЕ ВРАТИ И ВРАЌАЊЕ
Ние прифаќаме се врати, ако не се задоволни со купувањето под услов стоката под исти добра состојба како испративме. Враќање товар на купувачот одговорност. Ние силно препорачуваме да користите регистриран пост воздух mail за да се вратите на пакетот за лесна за следење и обезбеди испорака.
Целосна наплата ќе бидат објавени штом ќе се врати пакет.

Спецификацијата

Тип На Објект:
накит наоди
Бренд Име:
justneo
Материјал:
Метал
Големина:
24 gauge
Накит Наоди Тип:
Жица
Објектот Дијаметар:
0.05cm
Објектот Должина:
100cm
Метали Тип:
Сребро.
Објектот Тежина:
2.15g
Објектот Ширина:
0.05cm
Објектот Висина:
0.05cm
Производ Карактеристики:
солидна 925 sterling silver
Број На Модел На:
0.5 mm дијаметар на жица
is_customized:
Yes

Со стоката дадена додека купуваат