• Новак
  • -5 %
T0603R 20pcs Пред-лемење микро litz жичен води ЦРВЕНО SMD Led 0603 НОВИ

T0603R 20pcs Пред-лемење микро litz жичен води ЦРВЕНО SMD Led 0603 НОВИ

DEN 410.00
DEN 432.00

Достапност
Достапно за нарачка


T0603 R 20pcs Пред-лемење микро litz жичен води ЦРВЕНО SMD Led 0603 НОВИ
Опис :
Карактеристики :
Сосема нов. Совршен за мали модели и навистина тесни места!
Лемење SMDs е многу тешко, но овие пред-жични единици ги преземе сите работи надвор од тоа за моделирање.
Овој вид на лемење е многу голема и тешко да се изврши, но нуди максимална флексибилност при примена на LED и е обезбедување на место на заштеда на струја.
За оптимална вентилација со минимални надворешен дијаметар и во исто време "вода-како" мекост, проѕирни сива заробени микро litz жица со само 0.28 mm во дијаметар се користи.
На изолација е направен од високо отпорни на топлина материјал со висок Тефлон®-дел. Тоа е причината зошто во текот лемење речиси и не постои надолжни намалување.
Жица должина е околу 200 mm. За лесно препознатлив поврзување, на Катоден е околу 10 mm пократок од Анодна.
Спецификации :
Големина : Тоа е SMD Led 0603(1.60x0.80mm), жица е за 20cm(L).
Напред напон : 1.8 V~2.4 V, AC или DC Компатибилни.
Напред струја (typ/макс) : 15m A/20m A.
Агол на гледање : 120°.
Емитуваат боја : ЦРВЕНА.
Внимание : Со цел за подобро да се прикаже производи,сликата е засилена. Ве молиме да се провери нејзината димензија пред да купите.
Вклучени во Пакетот :
> 20pcs 0603 SMD Црвено Пред Жичен Led Светилка
Вие исто така може да се допаѓа..
Плаќање Ние го прифаќаме Зачувам . Ali Express поддржува Виза, Мастеркард, Маестро Дебитна Картичка, Western Union, и преведување преку банките. Ве молиме контактирајте со нас за дополнителни информации за тоа како да се плати или било какви прашања во врска со плаќање.
Пратката Ние не сме одговорни за undeliverable адреса. Ние го задржуваме правото да ја полните превозот надомест повторно за вратени предмети поради погрешна адреса. Објектот ќе биде испратен од страна на Воздух mail во рок од 24-48 часа по јасно плаќање (со исклучок на викенд & одмор).
Пристигнување време (проценети) :
- Сад : 8-15 работни дена
- Обединето Кралство / Австралија / Канада : 14-24 работни дена
- Германија / Франција / Шпанија / Источна Европа : 18-35 работни дена
- Други земји : 25-45 работни дена
Превозот времето е само проценето и не се загарантирани. Ако не се добие објект од по 30 дена, ве молиме контактирајте со нас за проверка.
Враќање Можеме да го размена на објектот во рок од 14 дена откако ќе се примени, доколку тоа е дефектен. Врати објектот мора да ги имаат сите оригинално пакување и додатоци. Купувачот се одговорни за враќање на трошоците за превозот под никакви околности. Тоа може да потрае до 5 работни дена за процесот на вашите врати откако ќе го добиете вашиот производ. Ние не нудиме се комбинираат превозот.
Останатите, Ние ќе ги испратите како личен подарок со ниска вредност. Но, ако не излегува секој тарифа, ќе плати за тоа. Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас пред да ни остави неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот. Ние во голема мера ќе го цениме за вашата соработка. Поради разликата на временска зона, понекогаш одговори на вашата порака ќе биде одложен со 24 часа (со исклучок на викенд & одмор).

Спецификацијата

Пол:
Унисекс
Тип:
Микро SMD Led Светилка
Предупредување:
да се чува далеку од оган
Возраст Опсег:
Grownups
Број На Модел На:
18400146
Материјал:
Пластични
Тема:
микро smd led
Материјал:
Пластични
Количина:
20 парчиња
Големина:
SMD Led 0603(1.60x0.80mm)
Емитуваат Боја:
Црвена
Напред напон:
1.8 V~2.4 V, AC или DC Компатибилен
Напред струја (typ/макс):
15mA/20mA.
агол на гледање:
120

Со стоката дадена додека купуваат