• Новак
YWEWBJH LCD Екран За iPhone 6 Допир Digitizer Собранието Замена За iphone 6s 6s плус 7G 4.7 5.5 инчен

YWEWBJH LCD Екран За iPhone 6 Допир Digitizer Собранието Замена За iphone 6s 6s плус 7G 4.7 5.5 инчен

DEN 959.52

Достапност
Достапно за нарачка


LCD Дисплеј За i Phone 6 Допир Digitizer Собранието Замена За iphone 6s 6s плус 7 G 4.7 5.5 инчен Црно и Бело Free Tempered Стакло 2 КОМПЈУТЕРИ+отворен tools.
Answer : ___________________________ Note :
1. Само Одговара за 6 G 6 Plus 6s 6plus 7 G Модел Боја Црна и Бела ( Ова Не е За*pple Не За L*G Не За Сем*пеат само компатибилни За 6 G 6 Plus 6s 6plus 7 Модел.)
2. Секој екран е тестиран пред превозот 100% работа 3. Се користи за поправка екран : приказ на проблеми, мртви пиксели, испукана LCD екрани и скршени lcd 4.Гаранција : 12 месеци Тест ААА Квалитет Сите екран проблем може да се реши. 5. Ако камерата и јазик не се работи правилно, проверете ја камерата и звучници за штета, или ако тие се во правилна положба, отстранете ја батеријата кабел и потоа да инсталирате 6.Ако на екранот е во добра condution по инсталирањето, но едноставно не може да се вклучи, ве молиме бидете сигурни дека за надградувањето на најнова верзија. 7.Ако инсталирате на екранот и се појавува на редовните линии на екранот,ве молиме да ги оддели екран и да го оставите телефонот сам и за малку во сува околина. Понекогаш ќе Има статички електрицитет.Ве молиме оставете го телефонот сам преку ноќ, а потоа да ја инсталирате повторно ако видите овој проблем продолжува во утринските часови. 8. Ако сте го инсталирале на екранот со редовни линии на екранот, посебно на екран и да го оставите телефонот во суво место за некое време. Понекогаш има статички електрицитет. Ве молиме оставете го телефонот за една ноќ и да ја инсталирате повторно да се види дали овој проблем продолжува во утринските часови. Ако на екранот е се уште проблем, ве молиме контактирајте го нашиот клиент сервис, ние ќе го решите вашиот проблем. Пакет : 1* LCD Екран(Без Home копче,без Камера) 1*Tool Kit( како на сликите)

Спецификацијата

боја:
6G Црна, 6G Бела, 6 Плус Црна, 6 Плус Бело, 6S Црна, 6S Бела, 6S Плус Црна, 6S Плус Бело, 7G Црна, Бела 7G
Компатибилен iPhone Модел:
Iphone 6S Плус,iPhone 7,Iphone 6 Плус,iPhone 7 Плус,Iphone 6
Екранот:
> 3
LCD Комплет:
Yes
Бренд Име:
YWEWBJH
Компатибилен Бренд:
Apple iPhone
Екран На Допир За Тип:
Капацитивни Екран
Број На Модел На:
За iPhone 6G 6P 6S 6Plus 7G 7Plus
Резолуција На Екранот:
1334x750
боја:
црна, Бела
Големина На Екранот:
4.7 inch
резолуцијата на екранот:
1334x750 пиксели
квалитет:
АА квалитет LCD за iPhone 6
LCD дисплеј:
LCD дисплеј за iPhone 6 Плус
Екран На Допир:
LCD екран за iPhone 6s
замена на екранот:
за iPhone 6 LCD digitizer 6S Плус
Број На Модел На:
за iphone 6G 6P 6S 6Plus 7G
подарок:
Калено стакло и отворен алатки andCharging Кабел

Со стоката дадена додека купуваат