• Новак
  • -25 %
Жешко во Светот LCD Дигитален Моќ Програмабилни Тајмер AC 12V 16A 4.4 VA временско Реле Префрлате

Жешко во Светот LCD Дигитален Моќ Програмабилни Тајмер AC 12V 16A 4.4 VA временско Реле Префрлате

DEN 303.00
DEN 404.64

Достапност
Достапно за нарачка


Жешко во Светот LCD Дигитален Моќ Програмабилни Тајмер AC 12 V 16 A 4.4 VA временско Реле Префрлате
Карактеристики :
Сосема нов и Висок квалитет.
Отсечени (MM) : Φ64.
Фитинг Длабочина (mm) : 21.
AC : 12v.
Напојување : 12 V DC/AC 16 A(8) A. 250 V AC
тековната потрошувачка без оптоварување : 0.015 м-р.
ПРЕФРЛУВАЊЕ ТЕКОВНАТА AC.
Resistive Оптоварување (LVD .IEC) 16 A /250 V AC.
Индуктивен товар cos . 0.6 8 A /250 V AC.
блескаво светилка оптоварување 1000 W.
ПРЕФРЛУВАЊЕ DC СТРУЈА : 16 A/24 V DC.
Работата на точноста : Тип(+-)1 s/ден.
Амбиентална температура : -10°-55°.
Најкус префрлување време : 1 мин.
Најкус префрлување интервал : 1 мин.
Број на канали 1.
Број на мемориски простор : 17.
Тип на конекција : Plug in.
СПОРЕД : EN60730-1.
Инсталација метод : завртки, приклучок за конекција.
Копче Копче :
1.часовник, тајмер, ден, h+(поставување на часови), m+(поставување на минути), прирачник заобиколува, го ресетирате.
Совети :
2.Пред започнувањето на програмата, тајмерот треба да биде обвинет за најмалку 5 минути како inbuild батеријата може да биде без батерија.
3.Пред поставување на програмата, притиснете го копчето за скролување копче за ресетирање, да се расчисти запаметат податоци за нови инструкции.
4.По програмата се направени, ве молиме внесете го тајмерот за да го приклучокот. Потоа да се поврзете на електрична примена на тајмерот.
5.На и исклучување може да се постави осум пати секој ден, што може да биде поставена како следи :
Првата опција, недела.
Втората опција : од понеделник до петок.
Трета опција : сабота и недела(викенд).
Четвртата опција : од понеделник до сабота(во работни денови).
Петтиот опција : понеделник, среда, петок.
Шестиот опција : вторник, четврток, сабота.
Седмиот опција : од понеделник до среда.
Осмиот опција : од среда до сабота.
12 часа и 24 часа системи се изборни.
Спецификација :
Оригиналната кутија : да
Објектот големина : 61*59*31mm
Пакување големина : 70*67*44mm
Нето тежина : 79g
Пакување тежина : 88g
Боја : Бела
Пакување содржина :
1 x Програмабилни Тајмер Префрлате

Спецификацијата

Тип:
Мини
Број На Модел На:
!!CH795
Теорија:
Електронски
Бренд Име:
ACEHE
Употреба:
Тајмерот Се Префрлите

Со стоката дадена додека купуваат