• Новак
  • -7 %
CQ2B 40mm Понесе Големина Компактна Cylinde СКМ Тип двонасочни Една Прачка Пневматски ISO Компактен Цилиндар Висок Квалитет Sanmin

CQ2B 40mm Понесе Големина Компактна Cylinde СКМ Тип двонасочни Една Прачка Пневматски ISO Компактен Цилиндар

DEN 875.00
DEN 940.32

Достапност
Достапно за нарачка


PUL0425, (4-2.5)/2=0.75 mm дебелината е 0.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 0-8bar(0.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0-300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег . Ако се чувствуваат разочарани објектот , ве молиме да не известите во рок од 3 дена од денот на испорака . Предмети мора да се врати во нивната оригинална состојба за наплата или размена . Превозот на трошоците направени во купувачот.
Акција : двонасочни, Една прачка
Течност : Воздух
Доказ притисок : 1.5 MPa
Максимална оперативен притисок : 1.0 MPa
Амбиент и течност температура : Без автоматски прекинувач : -10℃ до 70℃(Без замрзнување)
Со автоматскиот прекинувач : -10℃ до 60℃(Без замрзнување)
Подмачкување : Не се потребни за (Не-смазка)
Клипот брзина : 50 до 500 mm/s
Мозочен удар должина толеранција : +1.0 mm
0mm
Воздушниот Компресор Делови , Воздух Слајд Табела Цилиндар , Компримиран Воздух , Компримиран Воздух , Цилиндар , цилиндри скм , Dual Род Цилиндар , Слободни Планината Цилиндар , ISO Воздух Цилиндар , ISO Компактен Цилиндар , Magnetically Заедно Rodless Цилиндар , мини цилиндар ,Пневматски Actuator , Пневматски Воздух Gripper , neumatic Компоненти , Пневматски Цилиндри , Пневматски Цилиндри Понесе , Пневматски Делови , Ротационен Цилиндар , еден дејствува пневматски цилиндри , Еден Дејствува Пролет се Врати Цилиндар , СКМ цилиндар , MXS цилиндар , ISO6431 Цилиндар , ISO6432 Цилиндар , ISO5552 Цилиндар , ФЕСТО цилиндар , Пневматски Воздух Цилиндар , Двонасочни
ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА : Пред продажбата ЗАБЕЛЕШКА : 1 ве молиме заштита на производи за повеќе детали на нашата веб страница, било збуни, ве молиме контактирајте со нас слободно или јавете се на whatsup 0086 15168536055 skype : fhtrust или Забелешка вашето барање онлајн. Голема количина купувањето ,ве молиме контактирајте го нашиот онлајн услуга за да побара повеќе економски превозот начин или се разговара за повеќе прилично цена 2 место По ред ,ве молиме заштита на messag e на вашиот Aliexpress или мобилен ,можеме да контактираме за детали за испорака адреса, прогласи вредност ,Фактура вредност или други s. 3 ве Молиме не заборавајте да ни даде пет-ѕвезда пофалба , вашето одобрување е најголема афирмација и поддршка за нашиот производ s Ако некој објект да не се прикажуваат NPT ,ве молиме контактирајте го нашиот онлајн услуга за прашам NPT тема FRL ,Месинг Вентил , Пневматски Електромагнетниот Вентил : 06=1/8 08=1/4 10=3/8 15=1/2 ИЛИ 01=1/8 02=1/4 03=3/8 04=1/2 06=3/4 08=1 Агол Седиште Вентил,Пулсот Вентил , Механички Залисток ,Пневматски Silencer : 06=1/8 08=1/4 10=3/8 15=1/2 20=3/4 25=1 32=1-1/4 40=1-1/2 50=2 65=2-1/2 80=3 Игла Вентил ,Пневматски Фитинг : 01=1/8 02=1/4 03=3/8 04=1/2 06=3/4 08=1 Топката Вентил : 04=1/8 06=1/4 08=3/8 15=1/2 20=3/4 25=1 32=1-1/4 40=1-1/2 50=2 Проверете Вентил : 08=1/4 10=3/8 12=1/2 16=3/4 20=1 25=1-1/4 30=1-1/2 40=2 По продажба Забелешка : 1. На сликите кои се прикажани не се сите вистински објект и се за вашиот референца само 2. УСЛУГА транзит време е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона . Ако не прими стоката на време, ве молам, ве молиме контактирајте го нашиот онлајн сервис за проверка на стоката состојба. Логистика даден датум е 90days за Бразил ,други се 60 дена. 3.Недостасува добра , ако ги надмина 60 дена (Бразил 90 дена) ве молиме да побарате враќање на пари или контактирајте ја нашата интернет услуга . 4. Квалитетот проблем ,ве молиме љубезно ве молиме да не даде негативни повратни информации ,контактирајте го нашиот онлајн услуга за да се покаже на проблемот и поднесување на вашето барање , ние ќе процес во прв пат и да даде задоволувачки одговор.

Спецификацијата

боја:
CQ2B 40-5, CQ2B 40-10, CQ2B 40-15, CQ2B 40-20, CQ2B 40-25, CQ2B 40-30, CQ2B 40-35, CQ2B 40-40, CQ2B 40-45, CQ2B 40-50, CQ2B 40-75, CQ2B 40-100
Бренд Име:
NBSANMINSE
Број На Модел На:
CQ2B
Тип:
Цилиндар
Создаден Големина:
40mm
мозочен удар:
5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 75 100mm
Течност:
Воздух
акција:
Двонасочни, Една прачка
Подмачкување:
Не е потребно (Не-смазка)
Клипот брзина:
50 до 500 mm/s

Со стоката дадена додека купуваат