• Новак
cie мажите GOODYEAR welted Chelsea подигање вистински теле кожа дното outsole calfsuede горниот рачно изработени се размножуваат бои се подигне A172

cie мажите GOODYEAR welted Chelsea подигање вистински теле кожа дното outsole calfsuede горниот рачно изработени

DEN 11376.00

Достапност
Достапно за нарачка


Сопствен рачно изработени,не се подготвени акции,па можете да ја менуваат бојата како што предност .Еден пар треба 7-10 дена за
обработка и 7-15 дена за превозот,но ние секогаш се обидува да кратки тоа.Ако имате било каков сомнеж,ве молиме да бидат слободни да контакт.
плоштад пети
теле кожа велур горниот
теле кожа внатрешен
теле кожа дното outsole
GOODYEAR welted
рачно изработени
Ако ви треба анти-лизга гумени единствена,ве молиме ги споделите со нас.
маслиново боја
Ние се прави рачно изработени чевли нарачана повеќе од 10 години. Имаме клиенти од целиот свет, вклучувајќи ги и велика Британија, Шведска, Италија, Канада,САД итн. ,совршен нарачана чевли кои совршено се вклопува во вашиот нога.
На занаетчии во нашата работилница биле во бизнисот за повеќе од 25 години. Тие се научи и да се знае човечки нога структура и поддршка поени, вклучувајќи го и светски размери чевли технологија. И сите наши чевли се направени со користење на прв слој теле кожа и рачно боење. Ние ќе ви обезбедиме со ексклузивни понуди и уникатни услуги.
Освен црниот, останатите други бои се насликани со рака,така се повеќе или помалку ќе постои боја разлика,но во истиот тон.
Нашето Ветување
Лични услужни и внимание на детали е нашата цел, дали ќе се купуваат чевли или едноставно купување на еден пар на laces, ние се осигура дека ние ќе ви ги грижете се-слободни. Чевлите во нашата продавница ќе има доживотна гаранција.
Повратни информации
Ве молиме да ни остават позитивен фидбек по трансакција е завршена, Ако сте задоволни со нашата чевли и нашите услуги. Тоа ќе биде нашето најголемо достигнување. Ви благодариме.
Чевли нега
Ако сметате дека нашата чевли потрае неколку недели да се направи и може да трае до крајот на животот-време, добро вреди да одвоите малку време да се грижи за вашата инвестиција. Еве некои едноставни упатства :
* * * * Секогаш чисти чевли редовно од страна на чистење исклучи било вишок нечистотија, со четка или влажна крпа.
* За кожни чевли се применуваат на квалитетни чевли полски или крем и удар надвор или со сува крпа или четка.
* За велур чевли се четка nap со велур четка.
* За nubuck чевли избрише со крпа натопена во малку сапуница, топла вода.
* Ако чевли се навлажни, нека се исуши природно како квалитет теле кожени чевли бара бавна природен процес на сушење.
* Користењето на чевли дрво се препорачува како тоа ќе помогне да се задржи формата на чевли.

Спецификацијата

Чевли Големина:
38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
Одделот За Името:
Возрасни
Тип На Објект:
Чизми
Горниот Материјал:
Крава Велур
Поставата-Вистинска Кожа Тип:
Кравја Кожа
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Моден Елемент:
Шиење
Вратило Материјал:
Вистинска Кожа
Затворање Тип:
Еластична бенд
Пета Висина:
Ниска (1cm-3cm)
Бренд Име:
ид ' e
is_handmade:
Yes
Шаблон Тип:
Цврста
Подигнете Тип:
Chelsea Чизми
Окно-Вистинска Кожа Тип:
Кравја Кожа
Обвивка Материјал:
Вистинска Кожа
Outsole Материјал:
Вистинска Кожа
Подигнете Висина:
Глуждот
Број На Модел На:
рачно изработени A172
Insole Материјал:
Полно Зрно Кожа
Сезоната:
Пролет/Есен
Пети Форма:
Плоштад Пети

Со стоката дадена додека купуваат