• Новак
  • -5 %
П-2 примерок машина машина 35*35mm примерок машина за сечење намалување на сите видови на метални материјали 380V 1100W

П-2 примерок машина машина 35*35mm примерок машина за сечење намалување на сите видови на метални материјали

DEN 22937.00
DEN 24144.00

Достапност
Достапно за нарачка


П-2 примерок машина машина 35*35mm примерок машина за сечење намалување на сите видови
на метални материјали 380 V 1100 W
Сликата покажува :
Answer : ___________________________ Note : Оваа машина е честа појава. Ако треба да се донесе вода уред за ладење,
ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви даде добра цена! Ви благодариме!
Опис :
Машината се користи високо-брзина на ротирање лист за подобрување на мелење тркало да го пресретнат
примерок, тоа е широко се користат во различни metallographic лабораторија, сечење на сите видови на
metallographic примероци. Работата на машината, одржување е исклучително лесен,
и се подобри од слични производи.
Транспарентен капак дизајн можете безбедно да се види на сечење на производот
Преголеми завртки се повеќе безбедна и сигурна, но исто така и со клуч О
Брзо стегање завртки, провира побезбеден и посигурен
Главните параметри :
Максимална сечење дел : 35 * 35mm
Мелење тркало спецификации : 250 * 2 * 32-милиметри
Брзина : 2800r / мин
Мотор : 380 V 50 Hz
Моќност : 1100 W
Нето тежина : 70kg
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Спецификацијата

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Хоризонталната
Број На Модел На:
П-2
Состојба:
Нови
Број На Производ:
FL1935
Максимална сечење дел:
35 * 35mm
Мелење тркало спецификации:
250 * 2 * 32-милиметри
Брзина:
2800r / мин
Моторни:
380v 50hz
моќност:
1100W
Нето тежина:
70kg

Со стоката дадена додека купуваат