• Новак
Електронски шест - брзински ротациона viscometer ZNN - D6B дупчење течност кашеста маса вискозност на смолкнување го оценувате тестер 110/220V 1PC

Електронски шест - брзински ротациона viscometer ZNN - D6B дупчење течност кашеста маса вискозност на смолкнување

DEN 38352.00

Достапност
Достапно за нарачка


Електронски шест - брзински ротациона viscometer ZNN - D6 B дупчење течност кашеста маса
вискозност на смолкнување го оценувате тестер 110/220 V 1 PC
Сликата покажува :
Шест-брзински ротари viscometer ZNN-D6 (Б) шест-брзински инструмент може да се мери за секоја
rheological параметри, според мулти-точка мерење на вредноста на rheological крива
подготвени да се одреди протокот на течност во протокот на моделот. Шест-брзински ротари viscometer користење на
соодветна формула, не-Newtonian течност за повеќе точни мерења. Истражување и
Анализа на Rheological Параметри на Полето за Дупчење Течност. Во исто време, може да биде динамичен,
статички стриже, проток индекс и конзистентност коефициент и серија на технички параметри на
определба. Е погодна за безбедно, брзо, научно дупчење за потреби. Со лесно ракување, точни
тест функции.
Шест-брзински ротари viscometer ZNN-D6 (Б) шест-брзински инструмент може да биде динамичен, статични стриже,
проток индекс и конзистентност коефициент и серија на технички параметри на определувањето.
Е погодна за безбедно, брзо, научно дупчење за потреби.
Шест-брзински Ротациона Viscometer ZNN-D6 (Б) Шест-брзински инструмент Како одличен поле и
лабораторија инструмент, корисниците едноставно преку едноставна операција може да се користи како дупчење течност
rheology решителност да заврши на стандардни API експеримент. Стандардна брзина
(на пример, 3, 6, 100, 200, 300, 600r / мин) се менува со помош на changeover прекинувач и променлива
брзина на менувачот. Различни rheological параметри на дупчење течност може да се прочита директно преку
dial прозорецот на горниот дел од инструмент.
Опис :
Напојување : 220 V ± 5%
Мотор моќност : 7.5 W / 15 W
Моторни брзина : 750/1500 r / мин
Променлива брзина спектар : 3/6/100/200/300/600 r / мин
Скалите : 5/10/170/340/511 / 1022 S-1
Мерење на точноста : 1 ~ 25 мпа.s (Newtonian течност)
25 мпа · s или повеќе ± 4% (Newtonian течност)
Вискозност мерен опсег :
Newtonian течност : 0 ~ 300m Pa · s (Ф1 единица мерка)
Од 0 до 60 m Pa · s (F0.2 мерна единица)
Не-Newtonian течност : 0 ~ 30m Pa · s (Ф1 единица мерка)
На смолкнување стрес : 0 да 153.3 Pa (Ф1 мерење комплет)
0 ~ 30.7 Pa (F02 мерна единица)
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Спецификацијата

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Вертикална
Број На Модел На:
ZNN-D6(Б)
Состојба:
Нови
Број На Производ:
FL1368
Напојување:
220v
Моторни Моќ:
7.5 W / 15W
моторни брзина:
750/1500 r/мин
Променлива брзина спектар:
3/6/100/200/300/600 r/мин
скалите:
5/10/170/340/511 / 1022S-1

Со стоката дадена додека купуваат