• Новак
Целосно автоматско чекан тип циклон мелница JXFM-110 чекан храна дробење тест фабрика дробење опрема 750W напон 220V

Целосно автоматско чекан тип циклон мелница JXFM-110 чекан храна дробење тест фабрика дробење опрема 750W напон

DEN 63024.00

Достапност
Достапно за нарачка


Целосно автоматско чекан тип циклон мелница JXFM-110 чекан храна дробење
тест фабрика дробење опрема 750 W напон 220 V
Сликата покажува :
Опис :
JXFM110 чекан мелница е прекрасен изглед, компактна структура, лесно ракување, мазни
работата, трајни дробење опрема.
JXFM110 чекан ротари мелење карактеристики се како што следува :
1. Голема брзина, високо ефикасност, фино мелени материјал.
2. Примероци од страна на високо-брзински мелење чекан во мал униформа во прав, со висок-брзина на воздух
преку нерѓосувачки челик сито во интегратор подготвени во еден примерок.
3. Внатрешниот ѕид на кутијата поставено на домашните напредна звучна изолација материјал,
бучавата е помала од сличните производи на дома и во странство вграден температура уред за заштита,
откако мотор над поставете температура автоматски ќе се затвори, додека температурата
падна на нормална, но, исто така, го рестартирате.
4. Чекан мил директно може да се инсталира автоматски фидер, кои можат ефикасно да се контролира
поголема влага примероци и школка жито примероци на храна стапка, подобрување на катастрофален ефект.
Мелени примероци се погодни за определување на глутен број, квалитет, жито вискозност,
пченица откажат од вредност, во близина на инфраред состав и други показатели.
Чекан тип циклон мелење не се применува за определување на примерокот влага.
Чекан-тип на циклонот мелење работата е едноставна, изградена-во заштита прекинувач, употребата на безбедност.
JXFM110 чекан тип циклон мелење технички спецификации :
Работна сила : AC220 ± 10 V 50 Hz
Мотор моќност : 750 W
Студио дијаметар : 110mm
Мелење чекан брзина : 16800r / мин
Сито плоча дијаметар : 0.5,0.8 mm
Димензии : 530mm × 530mm × 650mm
Тежина : 51kg
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Спецификацијата

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Вертикална
Број На Модел На:
JXFM-110
Состојба:
Нови
Број На Производ:
FL1937
Работна сила:
AC220 +/- 10V 50Hz
Моторни Моќ:
750W
Студио дијаметар:
110mm
Мелење чекан брзина:
16800r / мин
Сито плоча дијаметар:
0.5,0.8 mm
Димензии:
530mm* 530mm * 650mm
Тежина:
51kg

Со стоката дадена додека купуваат