• Новак
  • -5 %
XY-900 Автоматско завртка внесувач,завртка фармацевт,Завртка организира/ хранење машина,завртка контра 1.0-5.0 mm Прилагодливи

XY-900 Автоматско завртка внесувач,завртка фармацевт,Завртка организира/ хранење машина,завртка контра 1.0-5.0

DEN 4788.00
DEN 5040.00

Достапност
Достапно за нарачка

Автоматско завртка фидер завртка фармацевт Завртка организира хранење машина завртка контра Слика покажува :
XY - 900 автоматско завртка снабдување машина карактеристики :
1,на најширокиот спектар на употреба
Може да се направи на сите спецификации, помеѓу 1.0 ~ 5.0 mm
2,може да се користат специјални завртки
Може да користите обични завртка, рамна глава завртки со подлошки завртка, прислушување завртки и така на многу видови на завртки, консултирајте се со продавачот не го разбираат.
3,орбита големина може да се прилагоди
Точни може да се прилагоди на отстранлив, орбитал големината на вредноста лесно, соработуваат со завртка големина, дали во см или инчен спецификации, се во можност да работат слободно.
4,да се намали инвентар трошоци за намалување на
Едно парче машина може да се прилагоди на различни спецификации користење на завртка, корисникот може да се намалат трошоците за набавка на опрема.
5,големина прилагодливи вибрации
Сеизмички растојание е мал, силни вибрации, завртка пристигна во предниот крај точка, не се работи напред и очигледно ефект на брзината на завртката и производство брзина.
6,хуманизирано за управување со проекти да бидат повеќе
Испрати материјал и возење режим на вибрации независност, се слободни да го поставите идеални гости време, нема да предизвика меѓусебно мешање и влијание на нормалната функција.
Зад ПХБ и машината е опремена со земјата џек, машината грешка.Ролери возен blanking Види, на завртката на утврдувањето на предниот дел на вибрации време, завртка брзина во орбитата,
постои PCB независна понуда да соработуваат со линија за производство на домашна време.100-240 - v напон на текст, напонски трансформатор на 15 v, да обезбеди точен напон,
ја прави машина може да се користи насекаде во светот и тоа функционира, не ќе бидат погодени од влезниот напон е премногу висок или низок.
Автоматско завртка снабдување машина параметри :
1, производ модел : XY-900
2, надворешните димензии : 125 * 180 * 150 MM
3, нето тежина : 2.15 kg
4, dc напојување : AC100-240v.
5, завртка должина опсег : помалку од или еднаков на 20 mm
6, орбитал прилагодливи опсег : 1.0 MM до 5.0 MM
7, нишка облик : обичните завртка, рамна глава завртка, миење завртка, само-прислушување завртки и така на многу видови на завртки.

Спецификацијата

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Хоризонталната
Број На Модел На:
XY-900
Состојба:
Нови
Име на производ:
Автоматско завртка внесувач
Влезен Напон:
DC 12V/500mA

Со стоката дадена додека купуваат