• Новак
4 лименки Паста температура back-up машина десктоп времето лемење паста омекнувач Паста температура опрема 220V

4 лименки Паста температура back-up машина десктоп времето лемење паста омекнувач Паста температура опрема

DEN 23184.00

Достапност
Достапно за нарачка


4 лименки Паста температура back-up машина десктоп времето лемење паста
омекнувач Паста температура опрема 220 V
Сликата покажува :
Опис :
Применливи напон : 220 V
Користете гас извор : за 0.4 Mpa
Големина : 500 * 300 * 230mm
Материјал : топла челик спреј бои
Производ перформанси и карактеристики :
1. Користење на САЛАДИН контрола, увоз на електрични компоненти собранието производство.
2. Секоја тин паста сместување резервоарот има независна време контрола. Прирачник по крајот на студената лемење
паста или црвени пластични назад во температурата на резервоарот, индикаторот светло зелена, во собата на добро време
по лемење паста резервоарот или црвени пластични шишиња автоматски ќе потоне за да стигнат до поставен да
температурата време да ја заврши назад Температура автоматски ќе pop-up, трепка црвено
алармот и звучен аларм.
3. Овој дел се враќа на температура машина може да се врати на температура од 4 конзерви на
Паста, 500g по да на паста, треба да се зголеми бројот на мулти-станица може да се прилагоди
според барањата на клиентот, ве молиме контактирајте го нашиот онлајн услуга за клиентите.
4. Оваа машина во случај на ненадејна на електричната енергија, ако не се постави на време, ставете шише ќе
автоматски pop-up. (Забелешка : Ако ви треба да се отстрани моќ по шише не pop-up,
продолжи да се врати на температура, продажниот персонал може да го контактира дополнителни уреди.)
Ставете на употреба и барања :
Пред да користите лемење paste, на лемење паста отстранети од фрижидер, температурата
е многу пониска отколку на собна температура. Ако не се врати за да се загрее, и да се отвори шише капаче, тоа е лесно
до кондензација на водена пареа во воздухот, и во прилог на лемење паста. По користењето на оваа лемење
паста за печатење, во текот на reflow печка (температура над 200 °), поради силна топлина и влага
брзо испарил, што резултира во "активирал калај" феномен, што резултира со калај монистра, или дури и
оштетување на компоненти. Со цел да се исполнат производство на заварување процес, како што се
печатење перформанси, анти-падот изведба, и потреба од брзо ослободување својства, лемење паста треба
за да се користи пред температура.
Предности на користење лемење паста назад на температура машина :
По мешајќи со миксер, на вискозност ќе се промени, се чувствуваат ништо не се промени печатење, па
многу луѓе мислат, не постои проблем. Сепак, температурата е да се реши флукс на
на соодветна температура на активност, две се различни. Се разбира, мешајќи ќе имаат
на одредена температура се зголеми, но не ги исполнува потребните температура. Исто така, кога
вие внимателно ги набљудуваат чип, bga меурчиња, ќе најдете дека кариесот го оценувате не е исто.
1. Употребата на грбот на температура функција за подобро да се реши проблемот на природен
температура, можат ефикасно да помогне во контрола на план на производство, подобрување на ефикасноста на производството.
2 во процесот на производство во сите аспекти се строго контролирани, со цел да се обезбеди производот
квалитет и стабилност.
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Спецификацијата

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Хоризонталната
Број На Модел На:
4
Состојба:
Нови
Број На Производ:
FL2281
Применливи напон:
220v
Користете гас извор:
за 0.4 Mpa
Големина:
500 * 300 * 230mm
Материјал:
топла челик спреј бои

Со стоката дадена додека купуваат