• Новак
1pcs CD DVD УВ слој машина Десктоп УВ coater, CD Laminating машина 220V

1pcs CD DVD УВ слој машина Десктоп УВ coater, CD Laminating машина 220V

DEN 23856.00

Достапност
Достапно за нарачка


1pcs CD DVD УВ слој машина Десктоп УВ coater, CD Laminating машина 220 V
Сликата покажува :
Опис :
Карактеристики :
1. рециклираат laminating течност ? ниска цена!
2. авто-чистење уред ? уредни и чисти!
3. УВ-доказ, вода-доказ
4. јасност е добро
5. нежен и прецизно ?вовлекување е дебеличка-бесплатно, дисторзија-бесплатно
УВ течни /течност за масло :
Тоа не е штетно за луѓето не се штетни за кожата . Вкусот е многу светлина, а течноста е рециклирање. Ние ќе го испратам некои лакови примерок слободни.
Одржување :
1. По слој на материјали, не треба да се исчисти течност. Течноста ќе одат за порибување на резервоарот автоматски. Можете да ги користите течни следниот пат. Акции на машина во кул место и да се избегне на сончевата светлина. Течноста ќе стане во цврста ако тоа се сретна со сончевата светлина.
2. Ако не го користите за долго време. Користете крпа се апсорбира со алкохол за чистење на laminating ролери.
3. Акции на УВ слој течна во темно и ладно место.
4. Ако УВ цевка светлина е исклучено по грешка, не отвори цевка светлина веднаш, отворен за тоа кога на цевка е кул неколку минути подоцна. Или цевка може да биде прекината.

Спецификацијата

Бренд Име:
LZHZXY
Број На Модел На:
Нови
Тип:
Хоризонталната
Состојба:
Нови

Со стоката дадена додека купуваат