• Новак
година надгради брзо прилагодливи 3d Филамент екструдер машина 3d Филамент екструдер машина

година надгради брзо прилагодливи 3d Филамент екструдер машина 3d Филамент екструдер машина

DEN 28464.00

Достапност
Достапно за нарачка

2016 година надгради брзо прилагодливи 3d Филамент екструдер машина 3d Филамент екструдер машина
Опис :
Десктоп 3d печатач потрошен материјал екструдер е еден вид на 3d печатење опрема.Да честички ABS (или PLA и PVA, PS, итн.) направени од 1.75 mm или 3 мм жица, што се користи за 3 d принтери.
Сликата покажува :
1.Со контрола на брзината knob
2. Може да бидат исфрлени ABS, КОЛКОВИТЕ, PLA, PVA, ацетат, дрво, термопластични гума tpu и други материјали
3. Побавно 350-650mm / мин
Работни покаже :
(и се приклучат на тонер во боја мешање на истиснување)
Повеќе параметри може да се најде во англискиот прирачник,ти благодарам.

Спецификацијата

Број На Модел На:
РЕКС-C100
Бренд Име:
LZHZXY
Оперативен Брзина:
350-650mm / мин
Примена:
3d Филамент екструдер машина
Диск:
Други
Број На Производ:
FL0572

Со стоката дадена додека купуваат