• Новак
  • -50 %
1Pcs Tcare Држење Пенкалата се Подготвуваат Kyphosis Подготвуваат Болка во Мускулите Знаците Болка во Грбот Знаците на Телото Поддршка За Жените и Мажите

1Pcs Tcare Држење Пенкалата се Подготвуваат Kyphosis Подготвуваат Болка во Мускулите Знаците Болка во Грбот

DEN 989.00
DEN 1977.60

Достапност
Достапно за нарачка


Функции 1. Поправи нашите лошо држење на телото, како што се humpback. 2. Ублажување на нашите половината или болка во грбот. 3. Подобрување на нашиот темперамент. Оваа Tcare Назад Корекција Појас е дизајниран како производ комбинирање назад корекција на држење на телото и половината грижа. За долго време, Tcare е посветена на обезбедување на клиенти со најквалитетни производи. Ако ова не е погодна за вас, ве молиме да пребарувате за "Tcare", имаме многу за овој вид на производи за да изберете од. Карактеристики : Прилагодлив,еластична и дише,удобен за носење. 4 девојче големина за вас да се избере,универзално одговара за возрасни. Подобрување на лошата држење на телото,Олеснување на физичкиот замор. За родителите : ублажување на болката во грбот и lumbar болка. Поддршка дизајн помага да се поправи лошата држење на телото на грбот и рамото,повлекува рамо врати во правилна положба на телото.Спречување на тинејџер вообичаено humpback. За канцеларија лица : помага да се поправи лошата положба на телото. Не попречување, унисекс дизајн за мажите и жените. Држење Пенкалата Појас Дава нежен назад поддршка,Превенција на Луѓето вообичаено humpback. Третман на назад проблеми, како што се лошата положба на телото,backaches,врат и рамена болка,кривина на ' рбетот(Сколиоза),Остеопороза,блага до умерена Kyphosis,slumped рамената,варење и непостојаноста во сад. 【Алуминиум Поддршка】 Со 2 алуминиум ленти за поддршка на грбот. Алуминиум ленти се направени од високо квалитетен алуминиум и може да бидат инсталирани или отстранети. Ние може да одлучи дали да се користат или не според нашето тело состојба. 【Прилагодлива Големина】задниот дел на телото корекција заграда е дизајниран со 4 прилагодливи големини на задната страна за да се исполнат нашите различна висина и да ја направат повеќе погодна за нас да се носат. 【Четири Сезони】 задниот дел на телото корекција заграда е направен од дише материјал, така што ние нема да се чувствуваат топли носи тоа. Ние може да го користите во секое време. 【Применливи Толпата】 задниот позиција корекција појас е погоден за стари лица со стареењето на 'рбетот или некој hunchback, неурамнотежен рамо и искривени држење на телото, или некој со' рбетот проблем. 【3 Големини на Располагање】3 големини : S (за половината : 25-35inch); М (за половината : 36-43inch); L (за половината : 44-50inch) Пакет : 1 x Tcare Држење Пенкалата Поддршка

Спецификацијата

Големина:
S, M, L
Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Ефект:
Коска Нега
Бренд Име:
Tcare
Материјал:
Не-плетени
Број На Модел На:
AA0659

Со стоката дадена додека купуваат