• Новак
  • -20 %
62mm ND2 ND4 ND8 Неутрален Густина Филтер Леќа Сет За Олимп OM-D E-M10/E-M5/E-М1/ПЕН-F/E-PL7/EPL6 EPL5 EPL3 со 45mm f/1.2 Про

62mm ND2 ND4 ND8 Неутрален Густина Филтер Леќа Сет За Олимп OM-D E-M10/E-M5/E-М1/ПЕН-F/E-PL7/EPL6 EPL5 EPL3

DEN 537.00
DEN 671.52

Достапност
Достапно за нарачка


62mm ND2 ND4 ND8 Неутрален Густина Филтер Леќа Сет За Олимп OM-D E-M10/E-M5/E-М1/ПЕН-F/E-PL7/EPL6 EPL5 EPL3 со 45mm f/1.2 Про
Неутрален Густина Филтер(ND2)
ND2 - го намалува - интензитет од еден степен, -Пра - за portraiture.и го Намалува количеството на светлина постигнување-филмот без да влијаат-боја
Се однесува бавно shutter speed под силна сончева светлина изложеност
Овозможува детален затвори-upmacro снимки на малите објекти, како што се insectscoins,монети, цвеќиња, итн.
Неутрален Густина Филтер(ND4)
ND4 - го намалува - интензитетот со две степен, -Пра - за portraiture на сличен легален начин и отворено сцени во силна сончева светлина
Се намалува количината на светлина постигнување на филм без да влијаат на бојата.
Се однесува бавно shutter speed под силни изложување на сончева светлина.
Овозможува поширока apertures, ефикасно намалување на длабочината на полето
Неутрален Густина Филтер(ND8)
ND8 - го намалува - интензитет од три степен, -Пра - за portraiture на сличен легален начин и отворено сцени во силна сончева светлина
Се намалува количината на светлина постигнување на филм без да влијаат на бојата.
Се однесува бавно shutter speed под силни изложување на сончева светлина.
Овозможува поширока apertures, ефикасно намалување на длабочината на полето
Пакет Се Вклучени :
1 x ND2-62mm Филтер
1 x ND4-62mm Филтер
1 x ND8-62mm Филтер
Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени некаде на објективот барел или печатени под вашиот објектив капа. Овој број е секогаш проследен и со "Ф" (дијаметар) симбол.

Спецификацијата

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
62mm ND2 ND4 ND8
Бренд Име:
WINOTAR
Тип:
неутрален густина

Со стоката дадена додека купуваат