• Новак
  • -0 %
кернелот 52mm 55мм 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm Тенок Прилагодливи ND Филтер ND2 да ND400

кернелот 52mm 55мм 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm Тенок Прилагодливи ND Филтер ND2 да ND400

DEN 779.00
DEN 779.04

Достапност
Достапно за нарачка


кернелот 52mm 55мм 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm Тенок Прилагодливи ND Филтер ND2 да ND400
Променливата Неутрален Густина Филтер, компатибилен со сите аналогни и дигитални камерата леќи со популарната 52mm ( 55мм 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm ) филтер големина, ви дава можност да користат брз филм во светли надворешни услови. НД, или неутрални густина, филтри ќе ви овозможи да се направи голем број на работи кои инаку би било невозможно. Со намалување на количината на светлина, можете да снимате движење во теми како што се водопади, облаците, автомобили, итн. Можете исто така да се откажат вашиот отворот за да се овозможи пошироката фокус, помагање на одделните предмети од нивното потекло. Овој филтер нуди опсег до 8 запира на светлината. НД филтри се појавуваат во сива боја и намалување на количината на светлина што постигнување на филмот. Тие немаат ефект на боја за рамнотежа.Мулти-обложени да се минимизира одраз на филтер површини со што се намалува светкаат и ghosting.
Опис :
1. Фотографирањето соларни eclipses и ултра-светли извори на светло може да биде крајно опасно. Овој филтер ги намалува светлината вредности од 9 запира на помалку од 1/500th на неговата оригинална интензитет и овозможува безбедно фотографија. Тоа исто така може да се користи за да се постигне супер бавна shutter брзини во дневната светлина за да се направи се движат предмети невидливи.
2. За да се овозможи бавни брзини на блендата да се користи, особено со голема брзина ISOs, за снимање на движење во теми како што се водопади, облаците, или автомобили
3. За да се намали длабочината на полето преку овозможување на поширок apertures да се користи,, кој им помага на одделните предмети од нивната позадина
4. За намалување на ефективни ISO на висока брзина на ISOs (над ISO 400) и оставете ја да се користи на отворено во светли ситуации
5. За да се овозможи кино и видео камери (кои имаат фиксни брзини на блендата) да филмски теми како што се снег, песок или други светли сцени што може да предизвика преголема екпозиција
6. Како еден од премиер филтер производители, Hoya филтри продолжи да биде изработена од квалитетно стакло обезбедува фотограф јасни, остри и прецизни слики
7. Hoya филтри постојано се обезбеди дури и боја на целиот пат низ филтерот; сите површини се земјата и полиран да специфични дебелина и tolerances
8. Дури и не-мулти-обложени Hoya филтри има еден слој на анти-рефлективен слој се применува на секоја површина на стакло; Hoya на еден слој на кожата се намалува светлината одраз исклучување на површина од околу. 9% во просек од 4-5%.
l Нуди до 8 запира на неутрален густина
l Мазна ротирачки до саканата густина
l Мулти-обложени
l Овозможува користење на брзо филм и висока решетка на отворено
l Одлична за motion blur и селективно фокус
l Помага контрола прирачник флеш излез
l го Задржува оптички квалитет во сите поставки
l Лесно завртка-на прилогот
l Супериорен Квалитет на Дигитален Филтер
l Професионални Голема Брзина Автоматски Фокус
l ПРЕЦИЗНОСТ КОНСТРУИРАНИ ОПТИЧКИ СТАКЛО
l Одлично за Секој Тип на Фотографски Ситуација
l Филтер тип : Ротирачки-ND филтер
l Материјал на леќа : Оптичко стакло (полесни, потенки)
l Материјал на прстенот : алуминиум легура на Магнезиум (јасност, трајни)
l Големина : 52mm ( 55мм 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm )
l Боја : Црна
l Сосема нов и заградени
Пакетот Вклучува :
кернелот 52mm 55мм 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm Тенок Прилагодливи ND Филтер ND2 да ND400 x1pcs

Спецификацијата

Калибар:
52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
nd2 да nd400
Бренд Име:
Pixco
Тип:
Прилагодливи ND Филтер

Со стоката дадена додека купуваат