• Новак
JJC на камерата Леќи на Камерата Филтри 37mm/40.5 mm/43mm/46mm/49mm/52mm/55мм/58mm/62mm/67mm/72mm/77mm/82mm L39 Ултра Тенок Мулти-Обложени УВ Филтер

JJC на камерата Леќи на Камерата Филтри 37mm/40.5 mm/43mm/46mm/49mm/52mm/55мм/58mm/62mm/67mm/72mm/77mm/82mm

DEN 719.52

Достапност
Достапно за нарачка


JJC на камерата Леќи на Камерата Филтри 37mm/40.5 mm/43mm/46mm/49mm/52mm/55мм/58mm/62mm/67mm/72mm/77mm/82mm L39 Ултра Тенок Мулти-Обложени УВ Филтер
JJC S+ F-WMCUV Серија L39 Ултра Тенок Мулти-Обложени УВ Филтер е дизајниран со L39 слој за елиминирање на ултравиолетова светлина со бранова должина пократки од 390nm. Филтерот е дизајниран со 19 слоеви на кожата на секоја површина за да се намали внатрешната ghosting и рефлексии. Просечната светлина трансмисија е до 99.5% или погоре, кој ви обезбедува со висока боја верност. Филтерот е изградена од германски оптичко стакло и прецизност бланширан алуминиумска рамка. Тврдоста на филтер е стакло е до 9 HD, со кој се предвидува дополнителна заштита во случај на капки или ситуации каде гребење може да се случи. Покрај тоа, овој филтер се одликува со неверојатно тенок дизајн кој стакло мерки само 0.03" (0.7 mm) дебели, и рамка мерки 0.09" (2.4 mm) дебели, помага да се минимизира веројатноста за појава на vignetting. На алуминиумска рамка има мат финиш на површината и се отпорни на корозија. Тоа е во согласност со ROHS стандардот дека е ограничен од страна на Европската Унија. Предниот дел на рамката е дизајниран со навој за прикачување на леќа капа или други додатоци. Филтерот исто така, помага да се намали прашина и влага од постигнување на вашата објектив елемент. Филтерот е корисно како општи заштитни на филтерот за да се остави на леќи на сите времиња.
Производ Моменти
Направена од 0.03" (0.7 mm) германски оптичко стакло и 0.09" (2.4 mm) прецизност бланширан алуминиумска рамка
На L39 слој може да се елиминира УВ светлина со бранова должина пократки од 390nm
Го штити вашиот објектив од прашина, влага и гребнатини
Цврстина на филтрите е до 9 HD, обезбедувајќи дополнителна заштита за вашиот објектив
Светлина трансмисија е до 99.5% или над, што резултира во поголема боја верност
19 слоеви на кожата на секоја површина се ефикасни за да се редуцира ghosting и рефлексии
Отпорни на облоги ја штити површината на филтерот од прашина, влага и гребнатини
Теми На Располагање
37mm / 40.5 mm / 43mm / 46mm / 49mm / 52mm / 55мм / 58mm / 62mm / 67mm / 72mm / 77mm / 82mm

Спецификацијата

боја:
Сребрена, Црна
Калибар:
52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm, 46mm, 40.5 мм, 49mm, 43mm, 37mm
Бренд Име:
JJC
Тип:
УВ Филтер
Број На Модел На:
F-WMCUV Серија
Пакет:
Yes
Име:
Ултра Тенок Мулти-Обложени УВ Филтер
Материјал:
Алуминиум+Оптичко стакло

Со стоката дадена додека купуваат