• Новак
2Pc 20/50/100 LED String Самовила Светла Бакарна Жица Батеријата Напојува Водоотпорен DIY За Надворешна Божиќ декорација на Батеријата

2Pc 20/50/100 LED String Самовила Светла Бакарна Жица Батеријата Напојува Водоотпорен DIY За Надворешна Божиќ

DEN 191.52

Достапност
Достапно за нарачка


Спецификации :
Вкупната должина на стринг : 2.2 M /7.2 нозе
Бакарна жица должина : 1.9 M / ft 6.2
Поврзете жица должина : 0.3 M / ft 1
Led Количина на светлина : 20 парчиња
Напојување : 3x AA
Светла Боја : Топло Бела (2700 K-2900 K)
На животниот век на батеријата : 72 часа
Просторот помеѓу Led диоди : 10см / 4 инчи
Жица Боја : Бакар Боја
Секоја Светлина се напојува со 2*Литиум Клетки (вклучени); батеријата е со ON/OFF прекинувач; не грижи за тоа каде да се најде излез, едноставно вклучете го светлото и уживаат во овие неверојатни самовила светла.
Answer : ___________________________ Note :
1. За да смените батеријата, само го користите шрафцигер за да ја отворите батеријата случај и бидете сигурни дека ќе се стави на батерии со правилна позиција.
2. Само бакарна жица делови се водоотпорен и може да биде потопено во вода; батеријата случај не е водоотпорен и подобро да се чуваат подалеку од водата.
Пакет Се Вклучени :
2 х 2М/5 M/10 M LED String Светла
1 x крстовидна шрафцигер
1 x Услуга Картичка
****Плаќање****
Ние прифаќаме Alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена
***Пратката***
1.ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2.Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. Сите предмети ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по исплата е расчисти.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4.Сите предмети ќе се испраќаат преку Пост Mail, која вообичаено трае 25-55 дена да пристигне ( понекогаш ќе ви го одложи за 60-90 дена )
5.International shipping бара повеќе комплицирано превозот процедури (како на пример, двете земји царинските транзит станици и др.), исто така, ќе ефект од многу фактори, како што се празници, временските услови, итн., па тоа веројатно ќе потрае подолго време за вашите елементи за да се дојде до крајната дестинација.
Увозни давачки, даноци на додадена вредност и сите други трошоци не се вклучени во точка цена или трошоците за превозот.
***Наплата***
1.Ако не сте го добиле вашиот објект и оваа ситуација трае се до 60. ден, ве молиме контактирајте со нас. ЦЕЛОСНА НАПЛАТА ќе бидат издадени до вас со ОПРАВДУВАЊЕ.
2.Ние не сакаме да ви даде лош купување искуство, дури и кога превозот е надвор од нашата контрола.
3.Искрено се надевам дека ќе може да ни остави позитивен коментар и Детални Продавачот Рејтингот ако ви се допаѓа и да ја цениме нашите услуги на клиентите. Ви благодариме за вашето време и соработка.
4.Ве молиме контактирајте со нас прво, пред напуштање на било какви НЕГАТИВНИ повратни информации, или подигање на евентуалните СПОРОВИ да Aliexpress. Ние гарантираме за да ги реши вашите проблеми во начинот на кој ќе бидете задоволни !
***Повратни информации***
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!Повратни информации е многу важна за нас.
Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Спецификацијата

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
2M20LED, 5M50LED, 10M100LED
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
ОСТАР
Потрошувачка на енергија (W/m):
2.88 W/m
сертификација:
CE,FCC,RoHS,CCC
Број На Модел На:
ХС-LS001
Боја Temp(К):
2700K-2900K
Бренд Име:
GreenVishine
Лента тип:
SMD
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
Просечен Живот (часот):
50000 часа
Led Диоди Број/M:
20
LED Чип Модел:
SMD3528
Повод:
дневна соба
Енергија:
Префрлете
Водоотпорен:
Yes
Напон:
3V
Спецификации (монистра светлина / m):
20
База Тип:
Батеријата Случај

Со стоката дадена додека купуваат