• Новак
SK6812-RGBW(топло бела), предводена addressable лента;60leds/m со 60pixels/m;водоотпорен во силиконската цевка;4m долг;DC5V текст;БЕЛА ПХБ

SK6812-RGBW(топло бела), предводена addressable лента;60leds/m со 60pixels/m;водоотпорен во силиконската цевка;4m

DEN 1680.00

Достапност
Достапно за нарачка


LED светло извор : SK6812-RGBW ЛЕР :
http : //www.aliexpress.com/store/product/SK6812-RGBW-SK6812-adressable-full-color-RGBW-5050-LED-light-source-with-built-in-chip-1000pcs/312912_32434864457.html
Влезен напон : .......DC5v;
Моќност : ............14.4 вати/метар,57.6 вати/тркалаат;
LED ресурси : .......SK6812-RGBW led
П'ty на LED : ........60leds/метар,240leds/ролна, секоја ПРЕДВОДЕНА е одделно контролира
IC Тип : ...........SK6812-RGBW IC(изградена во внатрешноста на 5050 smd led)
П'ty на IC : .........60 IC/метар (1 IC дискови 1 led чип);
Пиксели : .............60/метар;
Теренот : .............16.66 мм(1000/60);
Сива скала : .........256;
Битови/боја : ..........8-битови/боја
FPC големина : ..........Ширина : 10мм, Високи : 2,5 mm;
FPC боја : ..........БЕЛА ПХБ
Заштита го оценувате.......водоотпорен во силиконската цевка;IP66
Бои : ............RGB+Топло бела,и може да се комбинираат во многу различни и beauitful бои со контролори
Cuttable : ...........секој ЛЕР е cuttable;
Пакет : ..........4meters/ролна во анти-статички торба
recommand rgbw контролор :

Спецификацијата

Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
РИТА LED
LED Чип Бренд:
Lumiled
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,FCC,ГШ,RoHS,ССА
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
РА-SK6812-RGBW-60leds-W-IP66
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Напон:
5V

Со стоката дадена додека купуваат