• Новак
ОЕМ KI04 Лаптоп со Батерија за HP WASD HSTNN-LB6S HSTNN-LB6R Павилјон TPN-Q158 TPN-Q159 TPN-Q160 TPN-Q161 TPN-Q162 800049-001

ОЕМ KI04 Лаптоп со Батерија за HP WASD HSTNN-LB6S HSTNN-LB6R Павилјон TPN-Q158 TPN-Q159 TPN-Q160 TPN-Q161 TPN-Q162

DEN 887.52

Достапност
Достапно за нарачка


Капацитет : 2600m Ah
Напон : 14.8 V
Дел Број : 800010-421, 800049-001, HSTNN-DB6 T, HSTNN-LB6 S, KI04 TPN-Q158, TPN-Q159, TPN-Q160, TPN-Q161, TPN-Q162
Одговара Лаптоп Модел :
за HP Павилјон 15-ab038 TX Павилјон 15-ab024 NE Павилјон 15-ab072 TX Павилјон 15-ab039 TX Павилјон 15-ab037 TX Павилјон 15-ab010 AX Павилјон 15-ab038 TU Павилјон 15-ab018 TU Павилјон 15-ab017 TU Павилјон 15-ab016 TU Павилјон 15-ab036 TX Павилјон 14-ab011 TX Павилјон 14-ab012 TX Павилјон 14-ab013 TX Павилјон 14-ab005 TU Павилјон 14-ab006 TU Павилјон 17-g000~17-g099 Павилјон Игри NB 15-ak серија NB 15-ak001 TX NB 15-ak002 TX NB 15-ak003 TX NB 15-ak004 TX NB 15-ak027 TX NB 15-ak030 TX NB 15-ak039 TX VALENX ELECTRONICS CO., LTD VALENX ELECTRONICS CO., LTD е компанија која е фокусирана на дизајн и производство на лаптоп батерии. Компанијата е основана во 2008, 2009 поминале ISO9001 сертификација, и во текот на 2009 година успешно се завршени ISO9001 : 2008 надградба. Имаме 10 години на професионален лаптоп батеријата дизајн и производство на историјата. Во 2008 година, добивме Atmel е техничка поддршка за да го внесете лаптоп батеријата преработувачка индустрија. Компанијата продолжение на постојан развој, постојните кадри од повеќе од 100 луѓе, главно во Гуангжу, Dongguan и Шенжен и на други места. Valenx Лаптоп батеријата 2008 година, atmega406 и atmega8 + LM358 менаџмент на енергија решенија 2012, atmega16 HVB менаџмент на енергија решение 2015 година, SINOWEALTH Електронски Ltd. SH79 F329 A моќта за управување со решение да ги имаме сите права, сите решенија со користење на истата програма рамка за различни MCU пренесување и оптимизација. За сите заинтересирани клиенти, ние може да обезбеди референтен изворниот код и добредојде вашите предлози и прашања.
Нашето решение поддржува само програмирање, можете да го користите USB за ажурирање на фирмверот, поддршка на вашиот сопствен код за да го замени нашиот кодекс( Пред тоа, ве молиме внимателно да се провери вашиот сопствен код ).

Спецификацијата

Пакет:
Yes
Батеријата Напон:
14.8 V
Број На Модел На:
TPN-Q160 TPN-Q161 TPN-Q162
Батеријата клетки:
4 клетки
Компатибилен Бренд:
HP
Бренд Име:
VALENX
Капацитетот На Батеријата:
2501 - 3000 MAh
Тип:
Li-Ion
Производи Статус:
Акции
Гаранција:
24 месеци
Одговара за модели 1:
800010-421 800049-001 HSTNN-DB6T HSTNN-LB6S KI04
Одговара за 2 Модели:
за Павилјон 15-ab038TX 15-ab024NE 15-ab072TX

Со стоката дадена додека купуваат