• Новак
  • -5 %
Батерија за Toshiba Satellite C800 C850 C870 L800 L830 L855 L870 PA5024U-1BRS

Батерија за Toshiba Satellite C800 C850 C870 L800 L830 L855 L870 PA5024U-1BRS

DEN 876.00
DEN 921.60

Достапност
Достапно за нарачка


батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов.8 V
Капацитет : 4400m Ah
Тип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)
Состојба : Нова, 24 месеци гаранција!Сертифицирани од страна CE & Rohs !!
Причини за да ја Изберете нас? 1. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3.
Опис :
Батерија Тип : Li-ion
Напон : 10. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
[специјална цена]Лаптоп со Батерија За Toshiba Satellite C800 C840 C850 C870 L800 L830 L840 L850 L870 M800 M840 P800 P840 P850 P870 C855
За Toshiba PA5023 U-1 BRS, PA5024 U-1 BRS, PA5025 U-1 BRS за Toshiba за Toshiba Satellite C850 Серија Satellite C850, Satellite C850-058, Satellite C850-05 C, Satellite C850-08 F, Satellite C850-08 G, Satellite C850-08 J, Satellite C850-101, Satellite C850-108, Satellite C850-10 C, Satellite C850-10 F, Satellite C850-119, Satellite C850-11 C, Satellite C850-11 V, Satellite C850-12М, Satellite C850-12 V, Satellite C850-131, Satellite C850-132, Satellite C850-13 C, Satellite C850-13 D, Satellite C850-13 E, Satellite C850-13 X, Satellite C850-161, Satellite C850-168, Satellite C850-175, Satellite C850-19 D, Satellite C850-19 Z, Satellite C850-1 C0, Satellite C850-1 C1, Satellite C850-1 C2, Satellite C850-1 C4, Satellite C850-1 C9, Satellite C850-1 D2, Satellite C850-ST2 N01, Satellite C850-ST2 N02, Satellite C850-ST2 N03, Satellite C850-ST2 NX1, Satellite C850-ST2 NX2, Satellite C850-ST2 NX3, Satellite C850-ST3 N01, Satellite C850-ST3 N02, Satellite C850-ST3 N03, Satellite C850-ST3 NX1, Satellite C850-ST3 NX2, Satellite C850-ST3 NX3, Satellite C850-T03 B, Satellite C850-T05 B, Satellite C850/00 M, Satellite C850/02 D, Satellite C850/04 G, Satellite C850/04 Q, Satellite C850/05 D, Satellite C850/05 E, Satellite C850/073, Satellite C850/074, Satellite C850/08 K, Satellite C850/09 V, Satellite C850/0 F3, Сателитска C850 D, Сателитска C850 D-008, Сателитска C850 D-011, Сателитска C850 D-01 J, Сателитска C850 D-100, Сателитска C850 D-107, Сателитска C850 D-109, Сателитска C850 D-10 T, Сателитска C850 D-11 Q, Сателитска C850 D-ST3 N01, Сателитска C850 D-ST3 NX1, Сателитска C850 D-T11 B, Сателитска C850 D/00 X, Сателитска C850 D/010, Сателитска C850 D/01 X за Toshiba Satellite C855 Серија Сателитски C855, Сателитска C855-10 G, Сателитска C855-10 K, Сателитска C855-10 M, Сателитски C855-10 T, Сателитска C855-10 X, Сателитска C855-10 Z, Сателитска C855-111, Сателитска C855-11 F, Сателитска C855-11 G, Сателитска C855-127, Сателитска C855-128, Сателитска C855-129, Сателитска C855-12 C, Сателитска C855-12Ф, Сателитска C855-12 G, Сателитска C855-12 R, Сателитска C855-13 F, Сателитска C855-13 T, Сателитска C855-14 R, Сателитска C855-14 T, Сателитска C855-14 U, Сателитска C855-15 Q, Сателитска C855-15 U, Сателитски C855-16М, Сателитска C855-177, Сателитска C855-17 C, Сателитска C855-17 M, Сателитска C855-17 N, Сателитска C855-17 Q, Сателитска C855-17 R, Сателитска C855-17 T, Сателитска C855-17 X, Сателитска C855-17 Z, Сателитска C855-18 J, Сателитска C855-18 L, Сателитска C855-18 N, Сателитска C855-18 P, Сателитска C855-18 R, Сателитска C855-18 U, Сателитска C855-18 V, Сателитска C855-18 Z, Сателитска C855-190, Сателитска C855-192, Сателитски C855-1 E7, Сателитска C855-1 EE, Сателитска C855-1 EF, Сателитска C855-1 GN, Сателитска C855-1 GP, Сателитска C855-1 GQ, Сателитска C855-1 GR, Сателитска C855-1 H8, Сателитска C855-1 HK, Сателитска C855-1 HL, Сателитска C855-1 HM, Сателитска C855-1 J0, Сателитска C855-1 J1, Сателитска C855-1 J2, Сателитска C855-1 M1, Сателитска C855-1 MD, Сателитска C855-1 ME, Сателитска C855-1 RL, Сателитска C855-1 RM, Сателитска C855-1 RN, Сателитски C855-1 RP, Сателитска C855-1 RT, Сателитска C855-1 RU, Сателитска C855-1 RV, Сателитска C855-1 RX, Сателитска C855-1 TC, Сателитска C855-1 TD, Сателитска C855-1 TE, Сателитска C855-1 TF, Сателитска C855-1 TV, Сателитска C855-1 VN, Сателитска C855-1 VT, Сателитска C855-1 W3, Сателитска C855-1 W4, Сателитска C855-1 W7, Сателитска C855-1 W9, Сателитска C855-1 WC, Сателитска C855-1 WM, Сателитска C855-1 WP, Сателитска C855-1 WQ, Сателитски C855-1 WR, Сателитска C855-1 WT, Сателитска C855-1 WU, Сателитска C855-S5206, Сателитска C855-S5214, Сателитска C855-S5231, Сателитска C855-S5233, Сателитска C855-S5234, Сателитска C855-S5236, Сателитска C855-S5239,.

Спецификацијата

Пакет:
Yes
Бренд Име:
HSW
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Батеријата Напон:
11.1 V/v 10.8
Број На Модел На:
За C800 PA5024 6cell батеријата
Компатибилен Бренд:
Toshiba
Тип:
Li-Ion
боја:
Црна
Тип:
Li-Ion
Услови:
100% Сосема Нов
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
Уверение:
FCC, RHOS, CE
C800 модел:
за Toshiba Satellite C800 C850 C870 L800 L830 L855
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Полна Батеријата:
4400mAh
is_customized:
Yes

Со стоката дадена додека купуваат