• Новак
  • -5 %
Континуирано Индукција Шише Запечатување Машина за Автоматско Шише/ Кап Sealer Електрични Запечатување Машина Електромагнетни DL-300A

Континуирано Индукција Шише Запечатување Машина за Автоматско Шише/ Кап Sealer Електрични Запечатување Машина

DEN 36480.00
DEN 38400.00

Достапност
Достапно за нарачка


PS : машината е главно погодни за навој паралелно покрива мал дијаметар пластика, стакло и други nonmetal шише запечатување на работата.
Не се погодни за метал, шише капаче, нема тема јазот висока капа шише дијаметар поголем од 20 и помалку од 50 или поголема од 50 запечатување операција е помалку од 120 mm
Погоден за производство, серија и континуирано запечатување работа на корисникот. Погоден за медицина, пестициди, храна, козметика, мазива и други индустрии идеален запечатување опрема.
Погоден за медицина шишиња, здравствени производи, пластични шишиња, алуминиумска фолија, алуминиумска фолија филм. Запечатување капацитет на материјалот може да биде ПП, ЈП, ПЕТ, PS, ABS, како и стакло, итн. Не можат да се користат за метални шишиња и капи.

Спецификацијата

боја:
Дијаметар 20 до 50mm, со Дијаметар од 50 до 120mm
Извор На Енергија:
Електричен
Бренд Име:
YunlinLi
сертификација:
CE
Тип:
Застане / Табела
Број На Модел На:
DL-300A
Со Вакуум Торба:
No
Напојување:
50Hz 220V
Производ моќ:
1.5 kw
Адаптација шише висок:
40-250mm
Пренесување на брзина:
0-10m/s
Капацитет на производство:
250P/S
Надворешните димензии:
1150*480*400mm

Со стоката дадена додека купуваат