• Новак
  • -49 %
Вашиот Подарок F530(2) 14CT 11CT Смета и Печат Дома Декор Дневник Кабината Везана Needlepoint Везови DIY Крстот Бод колекции

Вашиот Подарок F530(2) 14CT 11CT Смета и Печат Дома Декор Дневник Кабината Везана Needlepoint Везови DIY Крстот

DEN 609.00
DEN 1194.24

Достапност
Достапно за нарачка


• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.
• Сосема нов крст бод колекции.
• 21-ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.
• Ние нудиме 30% -300% екстра теми за секој производ.
• Добар сјај, не-исчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.
• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .
• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.
• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.
• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.
1) ве Молиме љубезно не дојде со нас. Ние сме фабрика, постојат многу нарачки и производи се рачно изработени. Ние треба време за да се произведе стока, еден по еден да се обезбеди квалитет за вас. Ние ќе ви ја испратиме стоката за вас во рок од 7 работни дена. Ве молиме љубезно остатокот увери.
2) Ова е DIY колекции, треба да везови себе
3) Не надвор рамка
4) (14 CT) ве Молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.
5) (11 CT) ве Молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод, 2 насоки теми за назад бод.
6) 14 CT смета за производот и 11 CT смета производ се unprinted ткаенина производи
7) 14 CT печат производ и 11 CT печат производ се печатени ткаенини производи
8) моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14-КАРАТНО печатени), печат ткаенина е растворливи во вода, па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата, инаку печатени дел ќе биде збришан.
9) По завршувањето на крои, да се стави на ткаенина во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
10) Слики и опис за повикување само, ве молиме во вид преовладува.
Она што е КТ?
КТ значи бројот на мрежи по инч. На пример, 11 CT смета значи постојат 11 ребра во еден инч ткаенина, 14 CT значи постојат 14 мрежи во еден инч ткаенина. 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод, 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.
Како да се избере?
Истиот дизајн на големината на 14 CT е помала од 11 CT, на пример, Има 100*100 на мрежите во структурата :
14 CT ткаенина, големината на сликата е about18*18cm
11 CT ткаенина, големината на сликата е about23*23cm
Истата слика, цената на 14 CT е поевтина од 11 CT. Но 11 CT е подобро за очи и полесно да се везови. Ние и ветуваме на сите производи се качил преку строга тестирање пред превозот. Сите фотографии се прикажани за да ви се 100% земаат во вид и за повикување само. Pls дозволете можни разлики помеѓу производите и фотографии.
Нашата служба за корисници е подготвен да ви помогне во секое време. Со цел да се создаде пријатен шопинг искуство за вас, ние сме посветени на обезбедување на врвен квалитет и одлична услуга во секое време.
Pls ни даде 5 ѕвезди
1) успехот зависи од вашето задоволство, па вашите повратни информации е многу важна за нас.
2) Ако не сте задоволни со нашите производи и услуги, pls ни остави позитивен фидбек.
3) Pls контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации, ние ќе работиме со вас за решавање на било какви проблеми. Игла Kungfu крстот бод фабрика основана во 2007 година, кој се наоѓа во Liuzhou град, Guangxi провинција, Кина, е професионална крстот бод производителот, интегрирани со дизајнирање, истражување и развој, производство и продажба. Со насоките на "Чесност прво, Клиент основно", ние ќе континуирано подобрување на нашите производи " квалитет со нашите високо сеопфатна квалитет и искуство.

Спецификацијата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT смета производ, 11CT смета производ, 14CT Печат производ, 11CT Печат производ
Стил:
Пастирски
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Шаблон Тип:
Сценско
Бренд Име:
Радост Недела
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
PVC кеса
реден број:
F530(2)
Име:
дневник кабината
Содржи:
Ткаенина,Конци,Игли,Шема,Инструкции
ПЛАТНО ГОЛЕМИНА 14CT:
49*40 СМ
ПЛАТНО ГОЛЕМИНА 11CT:
62*51 CM
боја:
28 бои
Бода:
39714 Бода
НАЗАД БОД:
731 Бода
сертификација:
SGS
време на испорака:
7 работни дена

Со стоката дадена додека купуваат