• Новак
  • -41 %
Корејски свадба (9) љубители сликарство моделот печатење на платно DMC 14CT 11CT DIY Крстот Бод кинески Везови Везана Поставите колекции

Корејски свадба (9) љубители сликарство моделот печатење на платно DMC 14CT 11CT DIY Крстот Бод кинески Везови

DEN 311.00
DEN 527.04

Достапност
Достапно за нарачка


1598346309420134 Топло Препорачувам US $ 6.4
/set US $ 6.4
/set US $ 5.09
/set US $ 5.88
/set US $ 3.77
/set US $ 3.77
/set US $ 9.67
/set US $ 4.61
/set US $ 7.47
/set US $ 5.45
/set US $ 5.27
/set US $ 7.5
/set US $ 5.04
/set US $ 5.03
/set US $ 6.15
/set US $ 10.56
/set US $ 4.39
/set US $ 7.03
/set US $ 5.69
/set US $ 6.83
/set US $ 5.17
/парче US $ 6.11
/set US $ 6.71
/set US $ 10.91
/set US $ 8.15
/set US $ 6.11
/set US $ 8.15
/set US $ 9.53
/set US $ 7.55
/set US $ 7.55
/set
Т тој Големина е Вез Крпа Големина. Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 1-3 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација. Ви благодариме за вашето разбирање.
Опис : Големина(W*H) : 23cm*27cm ( 14 CT ) , 29cm*36cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 31 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите. Акции : Во Парк
Пакет Содржина :
Вез платно , Везови теми , Везови игла , шема. [Забелешка : (не надвор рамка)]
Answer : ___________________________ Note : (14 CT)ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод,1 насоки теми за назад бод. (11 CT)ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Инструкции за печатени
Инструкции за unprinted
1598346309420137 Топло Препорачувам US $ 5.46
/set US $ 5.99
/set US $ 7.03
/set US $ 4.19
/set US $ 7.97
/set US $ 4.61
/set US $ 5.45
/set US $ 5.04
/set US $ 10.08
/set US $ 7.55
/set US $ 5.45
/set US $ 4.19
/set US $ 6.29
/set US $ 5.04
/set US $ 5.87
/set US $ 5.87
/set US $ 8.09
/set US $ 5.93
/set

Спецификацијата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT печатени, 11CT unprinted, 14CT unprinted, 14CT печатени
Шаблон Тип:
Портрет
Бренд Име:
Радост Недела
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Стил:
Корејската
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
PVC кеса
Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT или 11CT
Ткаенина Тип:
Памук
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Број На Модел На:
C138-9

Со стоката дадена додека купуваат