• Новак
  • -0 %
Тигар Семејство Сметано Крст-Крои 11CT Печатени 14CT рачно изработени Крстот Бод DMC Животни Крст-бод Колекции Везови Везана

Тигар Семејство Сметано Крст-Крои 11CT Печатени 14CT рачно изработени Крстот Бод DMC Животни Крст-бод Колекции

DEN 1579.00
DEN 1579.20

Достапност
Достапно за нарачка

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 136 ×59cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 171×72cm (11ct)(Nessuna cornice esterna) Vantaggio : Noi abbiamo ла nostra propria fabbrica, siamo qualificati per il vostro gli ordini сите'ingrosso. 100% nuovo ди zecca. 100% cotone ecologico. Noi 'll fornisce ил 30% во più di јас fili по ogni progetto. Buona brillantezza, не исчезнува, не facile da rompere e pilling. 100% accurato stampato tessuto (11ct) e bianco tela (14ct). Uso solubile во materiale ди protezione dell'ambiente. Ултра јасно professionale шема ди ricamo. Può анче essere он regalo meraviglioso per la tua famiglia e gli amici. Descrizione : Colore (panno ди ricamo) : Bianco Materiale : Cotone Contenuto della confezione : Ricamare filo, ricamare stoffa, пред многу години, шема Magazzino : Во magazzino Nota : 14ct tipo si prega ди utilizzare 2 fili fili, 1 fili fili по punto indietro. Esso не stampati един tela bianca, tutti hanno bisogno ди pieno emborider 11ct tipo si prega ди utilizzare 3 fili fili, 2 fili fili по punto indietro. Il modello ц stato stampato sul panno ( 11ct ), Quindi prima ди terminare ла cucitura, il tessuto Не può toccare l'acqua , Altrimenti la parte stampata scomparirà. Dopo ла rifinitura cuciture, mettere ил panno во acqua по mezz'ora, poi цена asciugare, E poi si può цена una cornice по esso.
Превозот
1. Ние брод на Светот.
2. Ние брод менаџерските нарачки во рок од 1-2 дена по расчисти исплата.
3. Објектот испратени од КИНА Пост Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 40 дена.
Ако треба да се избере EMS, ве молиме контактирајте со нас. Но треба да се наплаќаат за дополнителни превозот на трошоците.
4. Deivery времето зависи дестинација и други фактори, тоа може да трае до 30 дена. Ако не примите објект по истекот на 30 дена,
Ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се истражуваат и да се реши испорака проблем. Политика На Враќање
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 7 дена за замена или пари назад.
Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.
Такси превозот е платена од страна на купувачот. Други Политики
1. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори што е можно поскоро.
2. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови. Контактирате за Ако имате било какви проблеми. Ве молиме контактирајте со нас

Спецификацијата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT слика printe, 14CT бело платно
Рамка:
No
Шаблон Тип:
Животните
Стил:
Модерна
Бренд Име:
Радост Недела
Материјал:
100% Памук
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Тип:
Пакет

Со стоката дадена додека купуваат