• Новак
  • -18 %
XP-Пен G430S 4 x 3 инчен Ultrathin Цртање Таблета Графички Таблет за OSU со Батерија-слободен перо - дизајниран! Игра

XP-Пен G430S 4 x 3 инчен Ultrathin Цртање Таблета Графички Таблет за OSU со Батерија-слободен перо - дизајниран!

DEN 1023.00
DEN 1247.52

Достапност
Достапно за нарачка

Дизајниран за OSU! Игра, Цртање, Сликање, Скицирање, итн. Вие не треба да инсталирате било возачот да го користите таблета за OSU! XP-Пен напредни Батерија-слободен перо не бара полнење, овозможувајќи за постојано непрекинато Нацртај & PLAY. Тоа е исто така дизајниран да има големо влијание врз корисникот на креативноста, а не на нашата средина. Тоа е совршена замена за традиционалните глувчето. Активна Површина : 4 Инчен x 3 Инчен користење на нашите 8192-ниво пенкало притисок чувствителност. Ultrathin 2mm дизајн на сите XP-Пен Таблети дека е пренослив и удобен за носење.
Компатибилен со Mac & Windows, вклучувајќи ги и сите големи графички апликации како што се Corel Painter, Corel Draw, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, итн.
Животна средина-пријателски : ве Молиме, преземете го Драјвер и Упатство од нашата Веб-страница, ако имаат намера за користење на G430 таблета за цртање режими. OSU! Игра не бара никакви Возачот инсталација - едноставно plug-and-play.
Внимание : софтвер open Canvas НЕ е компатибилен со MAC!!!
Пакет Содржина 1 x Таблета 1 x Пасивни Пенкало 1 x Брз Водич 10 x Замена Nibs
Купи од нас со Доверба!
1) Ние нудиме 1 година гаранција за сите графички таблети и Уметник Серија Екранот.
2) I f постои и влошување на квалитетот проблем со таблет и додатоци кои производи не се оштетени од било вештачки фактори, ние нудиме поправка поправка или замена.
3) Ако имате било какви технички проблеми, ве молиме контактирајте со нас!

Спецификацијата

боја:
црна G430s, бела G430s
Тип:
Дигитални Таблети
Материјал:
acylic
Пакет:
Yes
Резолуција на односот на:
5080lpi
Таблета должина:
3 инчи
Таблета Ширина:
4 инчен
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Графички Таблети
Бренд Име:
xp-пен
Притисок Нивоа:
8192
Број На Модел На:
Ѕвезда G430S
Перо Пен:
P01 Пасивни Пен
Активната Површина:
4 x 3
Извештајот Го Оценувате:
260 RPS(Револуции во Секунда)
Точноста:
±0.01 Инчен
Читање:
10 mm
Напон:
DC 5V
Компатибилност:
Windows 7/8/10/XP/Vista, Mac OS
Сертификати:
FCC, CE, CCC, ROHS
боја:
црно-бело

Со стоката дадена додека купуваат