• Новак
EnLabs 20CM PCIe 6pin да 2x8pin(6+2) PCI-E Моќ Splitter Кабел,Dual PCIe 8pin Ethereum Рударство Видео Картичка графичкиот процесор Кабел за Напојување

EnLabs 20CM PCIe 6pin да 2x8pin(6+2) PCI-E Моќ Splitter Кабел,Dual PCIe 8pin Ethereum Рударство Видео Картичка

DEN 210.72

Достапност
Достапно за нарачка


En-Лаборатории PCIE6 PSPL8 P20 CM PCIe 6pin до 2 x 8pin Машки да се Женски графичкиот процесор Рударство Напојување Моќ Splitter Кабел
Поврзете еден 6-pin PCI-Експрес од Напојување, уживајте во две 6/8-pin PCI Express 2.0 излез во вашиот најновите графички картички.
Се изгради во УЛ Наведени 18 AWG бакар диригент лента кабел
Конектор A - PCI-E 6pin Машки
Конектор Б - PCI-E 8pin(6+2) Женски
Кабел Должина - 8 инчи / 20 CM
Компатибилен со сите 6-pin или 8-пински графички картички и е одлична за NVIDIA SLI картички (потреби quad 6-pin PCI Express 2.0) или ATI Cross Fire картички (бара двојна 8-пински PCI Express 2.0).

Спецификацијата

Должина на кабел:
0.2 m
Пакет:
Yes
Тип:
Моќ Кабел
Број На Модел На:
12-423-203
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
En-Лаборатории

Со стоката дадена додека купуваат