• Новак
  • -20 %
DC 5V Дигитален Оптички Влакна Коаксијален РКА Toslink Сигнал за Аналогни L/R Аудио Конвертор Адаптер 24-битна S/PDIF Дојдовни битстрим

DC 5V Дигитален Оптички Влакна Коаксијален РКА Toslink Сигнал за Аналогни L/R Аудио Конвертор Адаптер 24-битна

DEN 360.00
DEN 450.72

Достапност
Достапно за нарачка


DC 5 V Дигитален Оптички Влакна Коаксијален РКА Toslink Сигнал за Аналогни L/R Аудио Конвертор Адаптер 24-битна S/PDIF Дојдовни битстрим
Дигиталниот да Аналогни Аудио Конвертор е дизајниран за било дома или професионална аудио префрлување.Таа го претвора коаксијален или toslink дигитални аудио сигнали за аналогни L/R аудио и достапни за поврзување на надворешен уред како што е засилувач преку стандард РКА приклучоци. Користете USB излез моќ, што е повеќе еколошки, не само што ги намали трошоците, но исто така компатибилна со сите земја. Карактеристики : 1. Игра како приклучок; 2. Текст и Аудио : Коаксијален или Toslink дигитални аудио сигнали за аналогни L/R audio, 1 x Toslink или 1 x РКА (Коаксијален); 3. Излез Аудио : L/R audio ,2 x РКА(R/L); 4. Напојување : DC 5 [email protected]А; 5. Поддржува некомпресирани 2-канален LPCM дигитален аудио сигнал на излез; 6. Поддржува земање мостри стапка на 32, 44.1, 48, и 96 KHz; 7. 24-битна S/PDIF дојдовни битстрим на лево и десно канали; 8. Боја : Црна Пакет се вклучени : 1 x Дигитален да Аналогни Аудио Конвертор 1 x Влакна Оптички Кабел 1 x USB Кабел за Напојување

Спецификацијата

Конектор A:
Коаксијален,Оптички Интерфејс
Надворешен Извор На Енергија:
Yes
Пол:
Машко-Женски
Пакет:
Пакет 1
Пакет:
Yes
Конектор Б:
Коаксијален
Бренд Име:
SONGFUL

Со стоката дадена додека купуваат