• Новак
  • -16 %
5D круг Дијамант Шема Буда Дијамант Везови Diy Везана верски Дијамант Сликарство Крстот Бод Целосна Rhinestones AS377

5D круг Дијамант Шема Буда Дијамант Везови Diy Везана верски Дијамант Сликарство Крстот Бод Целосна Rhinestones

DEN 210.00
DEN 249.60

Достапност
Достапно за нарачка


5 D круг Дијамант Шема Буда Дијамант Везови Diy Везана верски Дијамант Сликарство Крстот Бод Целосна Rhinestones AS377 Тоа е најпопуларниот модата ширум светот само да се држи кристал дијаманти за да се заврши вашата слика за домашна декорација,исто така можете да го направите со вашата chinldren или семејството .
Круг дијамант и на плоштадот дијамант иста големина, цената е иста. Но, постојат малку поинаква од дијамант форма, на колекции и платно. тука имаме некои detal да се покаже на различни помеѓу нив. ако сè уште имате прашања, ве молиме обратете ми се на прво место . ви благодариме!! Најчесто поставувани ПРАШАЊА НА : Драг пријател , сите наши производи се во целосна вежба сликарство , тоа е 100% се вежба , да се заврши вежба , целата платно треба вежба дијамант . П : Што е облик на дијамант сликарство? A : Драг пријател , дијамант е Тркалезна / Sqaure дијамант везови . П : Што е вид на пакет се користи за да сликарството ? A : Драг пријател , сите наши производи се добро спакувани , ( Свиткан во Хартиени кеси) , ние ќе ги пакет carfully befoer на стоки испратени надвор . П : Колку време јас ќе го дадам мојот googs откако ќе плати мојата цел ? A : ние ќе ви испрати стоката во 1-4 дена по сте платиле вашата нарачка , вие ќе ги добиете вашите производи во 15-60 дена .
Инструкции на DIY Дијамант Слика 1. Отворете го пакувањето и вадење на платно, дијаманти и алатки;
2. Проверете код број на дијаманти и соодветниот симбол; 3. Стави дијаманти во пластични случај. Само открие потребни областа на лепило
лента за да се избегне прашина врз друга лепак делови;
4. Стап дијаманти на соодветниот симбол на платно со помош на пинцета;
5. По сите симбол области се sticked со дијаманти, се приспособат на работ на елиминација од страна на
владетел за регулирање на дијаманти уредно; потоа притиснете дијаманти правилно да се направи тоа, фирмата;
6. Стави дијаманти сликарство во соодветна рамка и украсете го вашиот дом или даде на другите како
подарок.
За круг Дијамант
За Круг дијамант HD Платно За Чекор
На плоштадот дијамант detal
Дијамант форма е квадратни.
На плоштадот дијамант платно покаже :
Дома Декорација Покажува

Спецификацијата

Големина:
20x20cm round, 25x25cm round, 30x30CM Round, 40x40CM Round, 50x50cm round, 60x60cm round, 70x70cm round, 20x20cm Square, 25x25cm Square, 30x30cm square, 40x40cm square, 50x50cm Square, 60x60cm Square, 70x70cm square
Стил:
Модерна
Шаблон Тип:
Портрет
Дијамант форма:
Круг
Бренд Име:
магијата мајстор
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Материјал:
Акрилик
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
15-60
Стил:
дома декор, свадба оркестарот,дневна соба,Детска Соба
стил на:
DIY ДИЈАМАНТ мозаик
стил Б:
занаетчиски везана
Ставете вежба област:
Целосна Област
Дијамант форма:
Круг и квадрат
Техника:
DIY Рачно Изработени
Пакет:
Навива
Материјал:
Акрилик
Шема:
дијамант везови
Користат За:
дома декор, Божиќ украси, diy, подароци, ракотворби

Со стоката дадена додека купуваат