• Новак
  • -16 %
5D Дијамант Сликарство Крстот Бод Дијамант Везови Полн круг Rhinestones Пурпурна се зголеми флорални Шема Дома Декор Занает&Уметност AS371

5D Дијамант Сликарство Крстот Бод Дијамант Везови Полн круг Rhinestones Пурпурна се зголеми флорални Шема Дома

DEN 210.00
DEN 249.60

Достапност
Достапно за нарачка


5 D Дијамант Сликарство Крстот Бод Дијамант Везови Полн круг Rhinestones Пурпурна се зголеми флорални Шема Дома Декор Занает&Уметност AS371
Тоа е најпопуларниот модата ширум светот само да се држи кристал дијаманти за да се заврши вашата слика за домашна декорација,исто така можете да го направите со вашата chinldren или семејството .
Круг дијамант и на плоштадот дијамант иста големина, цената е иста. Но, постојат малку поинаква од дијамант форма, на колекции и платно. тука имаме некои detal да се покаже на различни помеѓу нив. ако сè уште имате прашања, ве молиме обратете ми се на прво место . ви благодариме!! Најчесто поставувани ПРАШАЊА НА : Драг пријател , сите наши производи се во целосна вежба сликарство , тоа е 100% се вежба , да се заврши вежба , целата платно треба вежба дијамант . П : Што е облик на дијамант сликарство? A : Драг пријател , дијамант е Тркалезна / Sqaure дијамант везови . П : Што е вид на пакет се користи за да сликарството ? A : Драг пријател , сите наши производи се добро спакувани , ( Свиткан во Хартиени кеси) , ние ќе ги пакет carfully befoer на стоки испратени надвор . П : Колку време јас ќе го дадам мојот googs откако ќе плати мојата цел ? A : ние ќе ви испрати стоката во 1-4 дена по сте платиле вашата нарачка , вие ќе ги добиете вашите производи во 15-60 дена .
Инструкции на DIY Дијамант Слика 1. Отворете го пакувањето и вадење на платно, дијаманти и алатки;
2. Проверете код број на дијаманти и соодветниот симбол; 3. Стави дијаманти во пластични случај. Само открие потребни областа на лепило
лента за да се избегне прашина врз друга лепак делови;
4. Стап дијаманти на соодветниот симбол на платно со помош на пинцета;
5. По сите симбол области се sticked со дијаманти, се приспособат на работ на елиминација од страна на
владетел за регулирање на дијаманти уредно; потоа притиснете дијаманти правилно да се направи тоа, фирмата;
6. Стави дијаманти сликарство во соодветна рамка и украсете го вашиот дом или даде на другите како
подарок.
За круг Дијамант
За Круг дијамант HD Платно За Чекор
На плоштадот дијамант detal
Дијамант форма е квадратни.
На плоштадот дијамант платно покаже :
Дома Декорација Покажува

Спецификацијата

Големина:
20x20cm round, 25x25cm round, 30x30CM Round, 40x40CM Round, 50x50cm round, 60x60cm round, 70x70cm round, 20x20cm Square, 25x25cm Square, 30x30cm square, 40x40cm square, 50x50cm Square, 60x60cm Square, 70x70cm square
Стил:
Модерна
Дијамант форма:
Круг
Шаблон Тип:
Флорални
Бренд Име:
магијата мајстор
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Материјал:
Акрилик
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
15-60
Стил:
дома декор, свадба оркестарот,дневна соба,Детска Соба
стил на:
DIY ДИЈАМАНТ мозаик
стил Б:
занаетчиски везана
Ставете вежба област:
Целосна Област
Дијамант форма:
Круг и квадрат
Техника:
DIY Рачно Изработени
Пакет:
Навива
Материјал:
Акрилик
Шема:
дијамант везови
Користат За:
дома декор, Божиќ украси, diy, подароци, ракотворби

Со стоката дадена додека купуваат