• Новак
  • -25 %
Ѕвездена Лекар, Кој серија DIY Дијамант Сликарство Крстот Бод комплет Дијамант Везови Дијамант мозаик пејст целосна Занаети Везана

Ѕвездена Лекар, Кој серија DIY Дијамант Сликарство Крстот Бод комплет Дијамант Везови Дијамант мозаик пејст

DEN 259.00
DEN 345.60

Достапност
Достапно за нарачка

Големина : 20x20cm,20x25cm,30x30cm,30x40cm,40x50cm и да дејствува. Сите се виси на diy дијамант сликарство на вашето семејство . Ве молиме не двоумете се да уживате во чувството на целото семејство diy тоа togethger ве Молиме Имајте во предвид :
1.
Дијамант слика : 5-Висока вискозност и Доволно Дијамант
1* Ние користиме двострано лепило. ние секогаш се обидуваме се потрудиме да обезбеди висок квалитет на производи и услуги. П : Што да правам ако јас не се доволно камчиња?
A : Почитувани, можете да не контактирате повторно испраќање на кристал ако се најде таму не е доволно. ако за било која причина не сте задоволни, ве молиме не директно од напуштање негативни повратни информации, само контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сте задоволни
За Круг дијамант
За плоштадот дијамант
Дијамант слика : 1-Висок Квалитет Дијамант
Дијамант слика : 2-HD Слика платно со Висок defintion сликарство платно појасни. производи имаат многу дијаманти, таму ќе може да се имаат мал дел на дефекти, секоја слика, ние ќе ви испрати дополнителна 20% -30% дијаманти .
Дијаманти во големина е квадратни вежба 2. така што голема големина ќе биде подобар ефект.
Дијамант слика : 4-Совршен чекори
Лесно да се научат,Погоден за сите возрасти!
Ова е готови работи ,види,таа е многу убава ,не е тоа? Само мислев дека ова е мојот заврши ,толку среќен!
Да оркестарот соба или handsel на пријатели е исто така добар избор.
Дијамант слика : 3-Слободен колекции
Следниве се бесплатни, како ќе се отстрани грижи . Сите дијамант сликарство се спакувани и за вас , клиентите треба своите рачно изработени, не е завршена, ние обезбеди потребните алатки и материјали. тие се различни од уметнички стил.8 mm (како што се на Пиксели од сликата). Тоа е многу топла и полна со среќа. Кликнете на сликата ви се допаѓа . поголем големина ќе ефект подобро! поради мал ефект е лоша, мала големина за почетници и деца да вежбаат, ви благодариме !
Нови Fash Европската Дијамант Сликарство ве Молиме обидете се да cloose вашите очи , Слика кога спалната соба дневна соба и бебе соба . (пребарување "costom" во мојата продавница)
П : Како можам да го испратам мојот сопствени фотографии за вас?
A : Почитувани, можете да ја внесете во пораката центар и кликнете на "" Испратите фотографија "" за да ја испратите вашата сопствена слика за мене. Ви благодариме за изборот на Oue Продавница.(испратено тоа брзо за вас ) П : Може ли да се направи боја дијамант од моите сопствени фотографии?
a : Да пријател, ние може да се направи на дијамант слика на која било големина и сите слики.(Ве молиме имајте во предвид ) П : Што е вид на пакет се користи за да сликарството ? A : Драг пријател , сите наши производи се добро спакувани , ( Свиткан во Хартиени кеси) , ние ќе ги пакет carfully befoer на стоки испратени надвор . За малку вежба : 100% Круг Вежба, 26 сечење на површината и 18 сечење на површината, високо-три-димензионален ефект. Се чувствуваат слободни да ги споделите со нас, ако имате било какви прашања во врска со нашите дијамант боја производи, ние сме дваесет и четири часа во линија .
Кликнете на за да внесете предмет за производот
artoon
Овошје Слика Цвет
Ве молиме Имајте во предвид : Дијамант Сликарство големина е големината на сликата не големина на екранот (имаат 1-2 cm грешка). Meterial : Памук Платно и смола вежби
3. П : Што е облик на дијамант сликарство? A : Драг пријател , дијамант е Тркалезна дијамант везови и Квадрат дијамант везови .Wecome на нашите stroe .Хуманизација боја retrieval операција повеќе погодно. ние секогаш внимателно проверете пред испраќање на стоката, сепак на производи може да добијат отштета за време на испорака време.

Спецификацијата

Големина:
Round Drill 20X25CM, Round Drill 25X30CM, Round Drill 30X40CM, Round Drill 40X50CM, Round Drill 50X70CM, Round Drill 60X80CM, Round Drill 30X45CM, Round Drill 40X60CM, Round Drill 70X90CM, Round Drill 20X30CM, Square Drill 20X25CM, Square Drill 25X30CM, Square Drill 30X40CM, Square Drill 40X50CM, Square Drill 50X65CM, Square Drill 60X75CM, Square Drill 70X90CM
Стил:
Европа
Дијамант форма:
Круг
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Бренд Име:
магијата мајстор
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
Торба
Број на Бои:
10-60
Употреба:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,трпезарија
Поставете Тип:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Техника:
3d diy дијамант слика Мозаик
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
Материјал:
Смола rhinestones везана,недовршени
Рамка:
Формулиран
Тип:
100% целосна Дијамант везови
Видови:
Рачно изработени ѕид налепница/Домаќинство Essentials /оркестарот
за вежба:
полн круг /плоштад вежба
Предност:
На Продажба/ Бесплатен Превозот/ Фабрика Директни

Со стоката дадена додека купуваат