• Новак
  • -35 %
ZOOYA Полн Плоштад вежба 5D DIY Дијамант везови Слива и белиот коњ Дијамант Сликарство Крстот Бод Кристал Мозаик оркестарот

ZOOYA Полн Плоштад вежба 5D DIY Дијамант везови Слива и белиот коњ Дијамант Сликарство Крстот Бод Кристал Мозаик

DEN 218.00
DEN 336.00

Достапност
Достапно за нарачка


Сите производи се направени директно од нашата фабрика
Ние обезбедуваме дијамант сликарство,ако треба,ве молиме договорот нас
Изберете шаблон Тип: / / / / /
За слика Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант type : Full вежба дијамант Пакување : Боја Кутија / Кеса Димензии : ако сакате други големини,ве молиме контактирајте со нас,ние може да го прилагодите За нашите дијамант Ние избрани животната средина-пријателски смола материјали, производство во согласност со DMC меѓународната стандардна боја картичка, дијаманти за вкупно 447 видови, може точно да покаже сликата на бои шема за филтрирање
Нашите смола дијаманти со брилијантен боја, 447 бои , употреба на еколошки смола материјал, не-токсични и невкусна пред-служи за долго време, Не е лесно да исчезнат, да се обезбеди слика aestheticism и реални.
База на материјали се направени на HD oilcloth и боја , секој соодветните боја блок се претставени преку писмо, Пост во дупчење процес може да се издвои од страна на соодветните вежба боја и писмо.
Правење Чекори за да се Отвори вашиот парцела, проверете колекции дали сите делови се целосно или не. Проверете смола дијаманти и боја на соодветните боја код, да се обезбеди сите дијаманти код се завршат. Отворен мал дел од селотејп, обрнете внимание за да ги задржи прашина надвор. Изберете лик (симбол), најдете соодветните дијаманти и го стави во вежба плоча. Користете помош на пинцета да ги собереш на соодветни дијамант нежно, а потоа го стави во соодветната позиција на модел број Стави дијаманти во вежба складирање кутија (2x6 ) , се држи на налепница, напишете ја боја нема., Промена на друга боја на дијаманти. додека заврши целата слика може да се стави книга на предниот дел од дијамант цртеж, со раце притисне на книгата

Спецификацијата

Големина:
20x25cm, 25x30cm, 30x40cm, 35x45cm, 40x50cm, 40x55cm, 45x60cm, 50x65cm, 60x80cm, 65x85cm, 70x90cm, 75x100cm, 90x120cm, 100x140cm
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Форма:
Посебна
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Бренд Име:
ZOOYA
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Употреба:
Дома декорација/Ѕидот налепници/подарок
За Дијаманти:
100% целосна вежба дијамант
Техника:
Висок Квалитет На Печатење Машина
Број на Бои:
Според сликата
Дијамант Тип:
3D,5D
квалитетот на производот:
добро
Испорака Брзина:
брзо

Со стоката дадена додека купуваат