• Новак
  • -41 %
2017 Жените се Облекуваат Vestidos За Есен & Пролет Мода Чипка Комбинација О-вратот Плус Големина Лабава се Облекуваат женски Црвено L-5XL

2017 Жените се Облекуваат Vestidos За Есен & Пролет Мода Чипка Комбинација О-вратот Плус Големина Лабава се

DEN 1327.00
DEN 2248.80

Достапност
Достапно за нарачка


Големина на табела Единица : cm 1cm=0.394 инчен
Големина
биста
половината
Фустан должина
полите
Рамо ширина
Должина на ракав
Sleeve ширина
манжетната
L
97cm
87.5 cm
86.5 cm
113.5 cm
38.5 cm
57cm
36cm
23cm
XL
103cm
93.5 cm
87.5 cm
119.5 cm
40cm
58cm
37cm
24cm
XXL
109cm
99.5 cm
88.5 cm
125.5 cm
41.5 cm
59cm
38cm
25cm
3 XL
115cm
105.5 cm
89.5 cm
131.5 cm
43cm
60см
39cm
26cm
4 XL
121cm
111.5 cm
90.5 cm
137.5 cm
44.5 cm
61cm
40cm
27cm
5 XL
127cm
117.5 cm
91.5 cm
143.5 cm
46cm
62cm
41cm
28cm
Забелешка пријателски : Над големина рачни мерења на локации, може да се 1-3cm грешка, тоа е национален стандард грешка на опсегот .

Спецификацијата

Големина:
L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL
Пол:
Жените
Шаблон Тип:
Крпеница
Број На Модел На:
Y40100101078
Стил:
Повик
Силуета:
Лабава
Материјал:
Полиестер,Чипка
Sleeve Стил:
Редовни
Фустани Должина:
Над Коленото, Мини
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Декорација:
Чипка
Сезоната:
Есен
Деколте:
О Деколте
Половината:
Природни
Големина:
L XL XXL 3XL 4XL 5XL
боја:
Црвена

Со стоката дадена додека купуваат