• Новак
  • -10 %
Пенкало тип Преносни Метал Ритам Тестер Цена со USB интерфејс интегриран компактен дизајн Leeb цврстина мерење уред MH100

Пенкало тип Преносни Метал Ритам Тестер Цена со USB интерфејс интегриран компактен дизајн Leeb цврстина мерење

DEN 31968.00
DEN 35520.00

Достапност
Достапно за нарачка

ХЛ=1000×Vr/ Vi Каде што : ХЛ— Leeb цврстина вредност Vr — Враќа брзина на влијанието тело Vi — Влијанието на брзината на влијанието тело за Работните Услови во Работна температура:- 10℃~+50℃; температура на Чување:-30℃~+60℃ Релативната влажност : ≤90%; околната средина треба да се избегне на вибрации, силно магнетно поле, корозивни средни и тешки прашина. Тоа е професионална прецизност инструмент за подобрување на положи го оценувате на производство и заштеда на трошоци . Тоа може да се измери Leeb цврстина на сите метални материјали. Тестирање на површината на мал празен простор Барања од формален оригиналниот запис за резултатите од тестот Материјал за идентификација во магацин на метални материјали Брзо тестирање во голем број и мулти-мерење области за голем обем на работа парче 3.1 Работен јазик Кинески Школка meterial ABS инженеринг пластични Димензии 148mm×33mm×28 mm Вкупна тежина 4.Функција & апликација Умре празнина на калапи Лежишта и други делови Неуспех анализа на притисок брод, генератор на пареа и друга опрема Тешка работа парче инсталирани машини и трајно собрани дела.2 мм Дисплеј Висок контраст Сегмент LCD Складирање до 100 групи(во Однос на просечната пати 32~1) Калибрација Единствена точка калибрација на Податоци за печатење Поврзете КОМПЈУТЕР да се печати Работен напон 3. Ако објектот е неисправна на 3 месец, ние ќе ви испратиме relacement без доплата, Или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект.5 h Режим на периодот За 200h(без осветлување) Комуникациски интерфејс USB1. Во реално време екран останатите батерија, полнење напредок е прикажана додека се полни. Скока побрзо од потешко примероци помек отколку од оние, што резултира во поголема енергија quotient, која е дефинирана како 1000×Vr/ Vi. USB интерфејс за PC за комуникација на податоци за обработка на Податоци на софтверот може да направи пренос мерења, мери вредноста складирање управување, статистичка анализа на мери вредноста, се мери вредноста на печатење извештај и серија поставите инструмент параметри .
Мерен опсег (170~960)HLD Влијание на ветер вертикално надолу, вертикален, хоризонтален, вертикален, вертикално нагоре, автоматски да се идентификуваат Грешка Влијание уред D:±6 HLD Повторливост Влијание уред D:±6 HLD Материјал Челик и леано челик,Ладно работа алатка челик,Нерѓосувачки челик,Сиво леано железо,Нодуларна леано железо,Екипа стипса Цврстина Скала ХЛ、HB、HRB、HRC、HRA、ХВ、ХС Min длабочина за зацврстуваат слој D≥0. Интегрирани компактен дизајн, мала големина, преносни, високо интегриран, стабилен и сигурен перформанси, погоден за суровата средина теренските операции, да се спречи од вибрации, шок и електромагнетни пречки. Гаранција и Гаранција 12 Месеци Гаранција . Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. Особено погоден за големи делови и да не се отстранува дел од страницата цврстина тестирање. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден, Доколку вие не го добивате нашиот одговор, ве молиме.Работат на Принцип На енергија quotient е цитиран во ритам единица ХЛ и се пресметува од споредување на влијание и се враќа velocities на влијанието на телото. 100 групи (влијание пати 32 ~ 1) цврстина мерења, секој сет на податоци вклучува еден тестирање вредност,просечната вредност, мерење на датум / време за влијание насока, фреквенција, материјал, цврстина, и други информации. Софтверска калибрација автоматски. Повратни информации Што зависат од клиентите задоволство да успее, позитивни повратни информации од 5 ѕвезди е многу важно за нас, ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни остават позитивен фидбек ( 5 ѕвезди ) ве Молиме да не ни остави негативни повратни информации пред да контактирате со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот, ве молиме да ни помогне да се подобри Други Политики Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.

Спецификацијата

Дисплеј Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
MH100
Бренд Име:
MiTeCH
Мерен Опсег:
(170~960)HLD
Резолуција На Точноста:
+/-6HLD
Цврстина Скали:
ХЛ,HB,HRB, HRC,HRA,ХВ, ХС
Екранот :
Висок контраст Сегмент LCD
Напојување:
5V/500mA;надополнување за 2.5-3.5
Работна температура:
-10~50C
Тип:
цврстина тестер цена
Комуникациски Интерфејс:
USB1.1
работно време:
околу 200 часа(со стандардните brightness)
Земја на потекло:
CN

Со стоката дадена додека купуваат