• Новак
  • -10 %
500N/50Kg/110Lb Дигитални Push Pull Сила Мерач со HF-500 преносни Dynamometer алатки за тестирање RS232 Интерфејс

500N/50Kg/110Lb Дигитални Push Pull Сила Мерач со HF-500 преносни Dynamometer алатки за тестирање RS232 Интерфејс

DEN 4895.00
DEN 5438.40

Достапност
Достапно за нарачка

Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Гаранција и Гаранција 12 Месеци Гаранција . Ако објектот е неисправна на 3 месец, ние ќе ви испратиме relacement без доплата, Или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Карактер : 1 : Поврзете на компјутер во фаза на тестирање. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден, Доколку вие не го добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. 6 : Авто блиску времето поставено. 3 : Голема меморија депозит функција. 2 : спореди вредност утврдена од страна на корисникот на барање. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Повратни информации Што зависат од клиентите задоволство да успее, позитивни повратни информации од 5 ѕвезди е многу важно за нас, ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни остават позитивен фидбек ( 5 ѕвезди ) ве Молиме да не ни остави негативни повратни информации пред да контактирате со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот, ве молиме да ни помогне да се подобри Други Политики Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Овој дигитален сила мерач е нова генерација повлекува под притисок мерен инструмент.5 1 2 5 10 20 30 50 100 lbs 0. 5 : Авто врв.
Спецификација модел HF-2 HF-5 HF-10 HF-20 HF-50 HF-100 HF-200 HF-300 HF-500 HF-1000 Врвно оптоварување вредност N 2 5 10 20 50 100 200 300 500 1000 kg 0. Широко се применуваат во електрони, со голема & нисконапонски електрични апарат, опрема, автомобилски делови, полесни и систем за палење, лесна индустрија, механички, текстил, и така натаму индустрии за тестирање на повлече или притисни оптоварување тест, вметнување на сила или се повлече и деструктивни експеримент. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. Купи со доверба Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот,ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари bac, ве Молиме контактирајте со нас пред да се врати.5% +/-1% Единица N / kg / lb Податоци Rs232 интерфејс девет дупка штекер Моќ акумулатори, полнач(полнење напон 100 V-240 V) Сензор структура S-tye сензор со висока прецизност (внатрешен сензор) Собна температура од 5° C~35° C Транспорт температура -10° C~60° C Релативна влажност 15%~80%RH Работни услови Не hypocenter и корозивни медиум Бруто тежина ~2000g Големина 273 x 182 x70 mm
Испорака Детали Ние Брод на Worldide, освен APO/FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 работен ден Плаќање Ние accpet Alipay и Paypal, Кредитни картички, Пари Booker, T/T, Western Union,тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. 4 : LCD overturns шоу.5 11 22 45 65 110 220 оптоварување поделба вредност N 0. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите елементи најчесто поставувани ПРАШАЊА П : дали постои Следење на Број за мојот објект? О : Доколку сакате парцела за да се следи , ве молиме изберете Кина пост воздух mail, Сингапур пост, или Изразуваат П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакет? A : имаме прогласи пакување детали за опис на секој производ, ве молиме проверете тоа, ви Благодариме ! П : јас сум препродавач, јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена? О : Доколку сакате да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение!.
Опис на производот На HF серија се дигитални сила мерач со компактна големина, висока точност, Тие се лесно да се работи и корисна за да се извршат.

Спецификацијата

Макс Оптоварување:
500N
Дисплеј Тип:
Аналогни
Број На Модел На:
HF-500
Бренд Име:
Aliyiqi
Оптоварување поделба Вредност:
0.1 N/0.01 KG/0.01 lb
Индикации за грешка:
+/-0.50%
единица:
N / kg / lb
Податоци интерфејс :
Rs232 девет дупка socket
моќност:
Акумулатори, полнач(полнење напон 100V-240V)
Сензор структура:
S-tye сензор со висока прецизност (внатрешен сензор)
Температурата :
5C~35C
Релативната Влажност:
15%~80%RH
Транспорт температура :
-10C~60C
Врвно оптоварување вредност:
500N/50KG/110lb

Со стоката дадена додека купуваат