• Новак
  • -15 %
модата ДОВЕДЕ читање очила Presbyopia наочари унисекс rimless memoryfashion читање очила+1.0 +1.5 +2.0 +2.5 +3.0 +3.5 +4.0

модата ДОВЕДЕ читање очила Presbyopia наочари унисекс rimless memoryfashion читање очила+1.0 +1.5 +2.0 +2.5

DEN 261.00
DEN 306.72

Достапност
Достапно за нарачка

100% сосема нов и висок квалитет Количина : 1 компјутер (не со очила кутија) Карактеристики : * Практична и издржлива . подобрување на видната острина. * PC рамка и влијание AC леќи со UV заштита и нула отпор. * Изградена-во Ултра сјајна LED светла делува како мини светилка . подобрување на видот во темница. * Дејствува како обичен пар читање очила кога факелот не е вклучен. * Долготрајни на животниот век на батеријата - Бара 4 копчето мобилен батерии (вклучени) кое може да трае најмногу до 30 часа континуирана употреба. * Диоптријата на располагање : +1.0; +1.5 ;+2.0 ;+2.5 ;+3.0 ;+3.5 ;+4.0. Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!

Спецификацијата

Око Рецепт:
+100, +150, +200, +250, +300, +350, +400
Оптички Леќи Атрибут:
Од тебе
Пол:
Унисекс
Леќи Во Боја:
Бела
Леќи Материјал:
Акрилик
Рамка Материјал:
Пластични
Обложување:
HMC
Леќа Висина:
2.9 инчен
Леќа Ширина:
13.7 инчен
Број На Модел На:
wl-0003
Тип На Објект:
eyewear
Eyewear Тип:
читање очила

Со стоката дадена додека купуваат